Noclegi zakopane blisko centrum

dodano: 2017-11-15

Wielkimi krokami zbliżają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich 2018. I tym razem nie zabraknie gorących emocji w stolicy pod Tatrami. Zawody organizowane są na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem.

 Skocznia Wielka Krokiew

Skocznia została oddana do użytku w 1925 roku. Podczas pierwszych zawodów 20 marca 1925 roku zwyciężył Stanisław Gąsienica- Sieczka, ustanawiając pierwszy rekord skoczni 36 metrów. Obecny zaś rekord należy do Kamila Stocha z 24 marca 2015 roku, kiedy to podczas Mistrzostw Polski, skoczył na odległość 141,5 metra.

Wielką atrakcją dla młodszych i starszych turystów jest wyjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt Wielkiej Krokwi. Możliwe jest zwiedzanie skoczni, gdzie poczujemy się jak prawdziwi skoczkowie patrząc z wysokości belki startowej. Zbudowane trybuny pomieszczą 40 tysięcy kibiców, dzięki czemu jest to jeden z największych obiektów sportowych w Polsce. Na skoczni zamontowano oświetlenie, dzięki czemu konkursy mogą odbywać się wieczorami, a igelit który został położony w 2004 roku umożliwia wykonywanie skoków nawet w lecie. Przy górnej stacji kolejki znajduje się przytulna kawiarenka, oferująca ciepłe i zimne napoje.

Wielka Skocznia została kilkukrotnie przebudowywana i odnawiana. W tym momencie spełnia wszystkie wymogi, aby odbywały się na niej konkursy zimowe i letnie. Obecnie trybuny i okolice Wielkiej Krokwi mogą pomieścić 40 tysięcy osób! Jednak największy rekord ilości kibiców pod Krokwią padł w 1962 roku, kiedy konkurs skoków oglądało 120 tysięcy kibiców!

Oprócz skoków Wielka Krokiew wykorzystywana jest na rożne inne okazje. Między innymi, 6 czerwca 1997 roku pod wielką Krokwią odbyła się uroczysta msza święta, którą celebrował papież Jan Paweł II. W mszy udział wzięło ponad 300 tysięcy wiernych!

Najbliższe zawody przewidziane są na 26-28 stycznia 2018 roku. Już teraz warto pomyśleć o zarezerwowaniu noclegu. Wielka Krokiew znajduje się niedaleko centrum Zakopanego. Dla większego komfortu polecam noclegi blisko centrum Zakopanego, dzięki czemu można dodatkowo skorzystać z wielu atrakcji, jakie oferują nam Krupówki.

 Obiekt Apartamenty pod Giewontem w samym sercu Zakopanego

Jednym z takich obiektów są Apartamenty Pod Giewontem. To zespół 35 luksusowych Apartamentów wakacyjnych wykończonych w najwyższym standardzie. Obiekt jest położony centralnie w prestiżowej dzielnicy Zakopanego pomiędzy słynnymi Krupówkami a zespołem skoczni Wielka Krokiew. Budynek został wykonany z najlepszych materiałów. Do wykończenia użyto kamienia, metalu, szkła i drewna. W środku dwie przeszklone windy oraz luksusowa klatka schodowa z dużą ilością drewnianych elementów. Apartamenty są bardzo dobrze doświetlone, dzięki zastosowaniu dużych, panoramicznych okien i drzwi. Każdy apartament jest unikalny i wykończony według indywidualnego projektu.

Dodatkową atrakcją jest wyposażenie większości mieszkań w kominki, co niewątpliwie umili pobyt gościom przebywającym w apartamentach.

 Apartament Siwy Wierch

Ponadto na terenie obiektu znajduje się całoroczne zewnętrzne Spa, w skład którego wchodzą dwie sauny fińskie, oraz duże zewnętrze jacuzzi o rozmiarach 4x3 m2. Wygodna wanna jacuzzi wykonana jest ze stali nierdzewnej i jest podłączona do źródła geotermalnego o stałej temperaturze 36 stopni. Jacuzzi jest zasuwane automatyczne na pilota- czynne cały rok.

Teren obiektu jest ogrodzony, do dyspozycji gości oddano również garaż podziemny.