Domki Zakopane

dodano: 2017-06-24

Wybierając się na urlop w góry trzeba dokładnie zaplanować wyjazd. Począwszy od samej podróży, szczytach, które chcemy zdobyć, a kończąc na miejscu, gdzie moglibyśmy odpocząć po całodziennych wędrówkach górskich.

Będąc w Zakopanem warto udać się na piękną, choć wymagającą wędrówkę na Giewont (1894 m). Najbardziej reprezentacyjny szczyt polskich Tatr, który urzeka swoją surowością, górując nad Zakopanem. Nie jest stosunkowo wysoki, aczkolwiek łatwy do zdobycia również nie jest. Możemy wybrać w zasadzie trzy szlaki. Pierwsza możliwość to wycieczka czerwonym szlakiem z Doliny Strążyskiej przez Przełęcz w Grzybowcu i Wyżnią Przełęcz Kondracką, gdzie szlak czerwony dochodzi do niebieskiego. Jest on najcięższy i czasochłonny. Zamykany często w zimie ze względu na duże zagrożenie lawinowe.

Kolejnym jest szlak z Doliny Małej Łąki oznaczony kolorem żółtym. Jest to jedna z najbardziej malowniczych tras, zwłaszcza jesienią. Trasa zaczyna się w miejscowości Gronik. Wita nas przyjemna leśna droga, aż dochodzimy do Wielkiej Polany Małołąckiej. Podążamy szerokim i wygodnym szlakiem, by zaraz zacząć podejście przez las dnem Głazistego Żlebu. Dochodzimy do Przełęczy Kondrackiej, wędrując wąską ścieżką pośród kosodrzewiny dochodzimy do Kondrackiej Przełęczy Wyżnej. Kierując się nadal żółtym szlakiem, zaprowadzi nas do miejsca gdzie zaczyna się jednokierunkowy szlak na wierzchołek Giewontu.

Ostatnią trasą jest niebieski szlak z Kuźnic. Jest to najczęstsza droga wybierana przez turystów. Dodatkowo trzeba pamiętać, aby swoją wyprawę rozpocząć możliwie jak najwcześniej, gdyż popularność Śpiącego Rycerza jest tak duża, że często w sezonie czekają nas kolejki na odcinku z ubezpieczeniami. Zaczynamy swą wędrówkę w Kuźnicach, maszerując kamienistą drogą. Dochodzimy do Polany Kalatówki. Następnie zaczynają się kamieniste stopnie, a po kilkunastu minutach dochodzimy do Hali Kondratowej. Przełęcz Kondracką zdobywamy po około godzinie marszu. Kierujemy się nadal niebieskim kolorem co prowadzi nas wprost na Kondracką Przełęcz Wyżnią. Idziemy dalej prosto po kamiennym chodniku, który kończy się w miejscu, gdzie zaczyna się jednokierunkowy szlak na wierzchołek Giewontu.

Wybierając się w góry warto wybrać się na wycieczkę w gronie znajomych. W razie trudniejszych podejść zawsze mamy kogoś kto nam pomoże. Jeśli zostajecie na dłużej w stolicy polskich Tatr, polecamy całoroczne domki w Zakopanem do wynajęcia, gdzie na pewno pomieścicie się większą grupą. W naszej ofercie znajdziecie kilka propozycji domków zlokalizowanych w okolicy Zakopanego oraz w centrum. Szczególnie polecamy domek Tatra Ski Chalet, z którego rozpościera się niesamowity widok na Tatry. Jeśli chcesz spędzić urlop w grupie znajomych, nocując w luksusowym domku zarezerwuj już teraz Tatra Ski Chalet!

 

 Rezydencja Regle - dom z strefą SPA i jacuzzi

 Rezydencja Catherina

 Smrekowe domki

 Smrekowe domki

 Tatra SKI Chalet - luksusowy dom z jacuzzi, z widokiem na góry

 Tatra SKI Chalet - luksusowy dom z jacuzzi, z widokiem na góry