Home » Bez kategorii » Zimowe atrakcje w Zakopanem. Co koniecznie trzeba zobaczyć?

Zimowe atrakcje w Zakopanem. Co koniecznie trzeba zobaczyć?

Wyobraźmy sobie góry przyprószone śniegiem, szlaki pokryte białą pokrywą. Śnieg jest trwały, mróz delikatnie szczypie w nos. To idealne warunki do uprawiania zimowych sportów, spacerów czy spędzania wolnego czasu na powietrzu. Można też ulepić bałwana czy pozjeżdżać na sankach. Kto powiedział, że wiek jest jakąkolwiek przeszkodą? Warto cieszyć się chwilą w otoczeniu pięknej przyrody.

Lodoooowisko

Mniej oczywistą opcją jest udanie się na ślizgawkę. Chyba każdy z nas widział zawody w jeździe figurowej i marzył, aby podobnie mknąć po szklanej przestrzeni. Z pewnością dzięki ćwiczeniom będzie można wprawić się w tej sztuce. Na Podhalu istnieje kilka miejsc, gdzie możemy się wprawiać. Łyżwiarstwo jest polecane dla osób, które chcą poprawić kondycję i dobrze się bawić. Dodatkowym atutem jest doskonałe dotlenienie organizmu.

W Zakopanem jest obecnie kilka lodowisk:

– Centralny Ośrodek Sportu – mieści się przy ul. Bronisława Czecha 1 (tuż obok skoczni narciarskich). Jest uznawane za największe lodowisko na Podhalu. Wielu chwali je za dobrze utrzymaną nawierzchnię oraz lodowy tor.
– Lodowisko na Górnej Równi Krupowej – ul. Krupówki 73, prawdopodobnie drugie największe lodowisko w Zakopanem. Roztaczają się stamtąd piękne widoki na Tatry, co uprzyjemnia jazdę.
– Lodowisko przy Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych – ul. Grunwaldzka (obok Parku Miejskiego)

Narciarstwo

Pierwszym skojarzeniem, jakie mamy z Zakopanem, są doskonałe trasy narciarskie. Mają zróżnicowane stopnie trudności, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Osoba początkująca, jak i doświadczony narciarz. Ułatwieniem dla dzieci mogą być specjalnie dostosowane dla nich trasy. Często dostępna jest także możliwość wynajęcia instruktora. Przy wielu stokach narciarskich znajdują się specjalne szkółki, gdzie można wykupić lekcje z instruktorem. Jeśli nie posiadamy własnego sprzętu, istnieje opcja skorzystania z pobliskich wypożyczalni, gdzie pomogą nam dobrać sprzęt do naszych potrzeb.

Młody narciarz na stoku

Piesze wycieczki

Najłatwiej podziwiać ośnieżone szczyty gór podczas pieszych wędrówek. Zimą trasy stają się spokojniejsze, jednak nie znaczy to, że tracą na swym pięknie. Podkreślone śniegiem i szronem mogą robić wspaniałe wrażenie. Warto przespacerować się Ścieżką nad Reglami. To dobra trasa na spacer, bowiem przecina kilka szlaków turystycznych i jest łatwo dostępna z Zakopanego. Całość jest bardzo długa, wynosi bowiem 17 km. Rozpoczyna się na Kalatówkach, a kończy na Dolinie Chochołowskiej. Podczas wędrówek można podziwiać widoki na masyw Giewontu czy Czerwone Wierchy.
Również wycieczka do Morskiego Oka może być pełna uroku. Warto przespacerować się do największego jeziora w Tatrach. Zamarznięta toń, oprószona śniegiem wraz z ośnieżonymi szczytami gór z pewnością zrobi ogromne wrażenie. Przy odrobinie szczęścia pojawi się słońce, a wówczas zdjęcia wychodzą wprost idealnie. Niestety, padający śnieg czy powiększająca się mgła mogą zmniejszyć widoczność. Należy także pamiętać o częstym zagrożeniu lawinowym w rejonie Morskiego Oka. Zimą nie wolno schodzić z wyznaczonych szlaków. Warto także śledzić na bieżąco aktualizowane oznaczenia TPN. Mogą być bardzo pomocne podczas planowania naszych tras.

Zima w Tatrach - bawiące się dzieci

Śnieżny kulig

Czy może być piękniejsza atrakcja i dla dzieci, i dla dorosłych niż kulig? Podczas pełnego śniegu dnia, zwłaszcza w promieniach słońca, przejechać się saniami i podziwiać mijane widoki. Również wieczorne podróże mogą być piękne. Jechać można na przykład z pochodniami, a wszystko zakończyć ogniskiem wraz z pieczeniem kiełbasek. Często podczas mroźnych wieczór serwuje się także grzańca. Coraz częściej pojawia się mnóstwo różnorodnych ofert, w których można przebierać. Organizuje się kuligi dostosowane do okazji, jak bożonarodzeniowy czy sylwestrowy. Warto rozważyć taką opcję, ponieważ może być niezapomnianym przeżyciem.

Zachęcamy do odwiedzenia Zakopanego i skorzystania z naszych propozycji. Wypoczynek może być zarówno aktywny, jak i spokojny, pełen dobrego jedzenia i rozrywek. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Comments are closed.