Home » Rozrywka » WYDARZENIA NA LATO 2019 W ZAKOPANEM

WYDARZENIA NA LATO 2019 W ZAKOPANEM

Wakacje w Zakopanem? O tak! Będzie się sporo działo. Jak zazwyczaj latem, wystartują  najróżniejsze festiwale i imprezy w plenerze. Nie zabraknie też ludowych i lokalnych wydarzeń,  dzięki którym będziemy mieli możliwość zetknąć się z lokalnąkulturą. Poniżej przedstawiamy  najciekawsze wydarzenia nadchodzącego lata. Poznajkalendarium wydarzeń.

VI Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Bieg odbędzie się 20 lipca( sobota) o godzinie

  • 08:00 – bieg na Gubałówkę,
  • 09:30 -bieg na stacji narciarskiej Szymoszkowa,
  • 11:00 – bieg na stacji narciarskiej Harenda,
  • 12:30 – bieg na Wielką Krokiew

Celem zawodów jest rozpowszechnianie aktywności fizycznej i zachowań prozdrowotnych pośród  mieszkańców Zakopanego i turystów. Poprzez takie wydarzenia promowane jest też miasto Zakopane i powiat tatrzański jako miejsce idealne dla biegaczy.

Plakat wydarzenia - 6 otwartych mistrzostw biegu pod górę, dziewczyna wspinająca się pod górę

MUZYKA Z WIDOKIEM NA TATRY- Hej Fest na Gubałówce

Na Gubałówce będzie odbywać się kolejny letni festiwal muzyczny – Hej Fest. Od czterech lat Hej  Fest regularnie gości na mapie wakacyjnych atrakcji kulturalnych w Małopolsce. Jest to zarówno  festiwal dla mieszkańców jak i turystów .

Na festiwalu będziemy mogli posłuchać największych  gwiazd polskiej sceny muzycznej takich jak: Happysad, Wilki, IRA, Dżem, Lady Pank, Agnieszka  Chylińska i wielu innych.

Poprzednie edycje festiwalu zgromadziły na koncertach niemal 120 tysięcy widzów. Hej Fest to  sześć dni koncertowych. Pierwszy z nich rozpocznie się w Krynicy, tydzień później w Szczawnicy, a  kolejne gwiazdy zagrają już na szczycie Gubałówki.

Hej Fest 2019 przedstawia się następująco:

  • 20.07 Krynica-Zdrój: Happysad – koncert bezpłatny
  • 27.07 Szczawnica: Agnieszka Chylińska – koncert bezpłatny
  • 03.08 Gubałówka: Wilki, Lady Pank
  • 10.08 Gubałówka: Bednarek, Dżem
  • 17.08 Gubałówka: LemON, IRA
  • 24.08 Gubałówka: Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny

Szczegółowe informacje o artystach i festiwalu znajduje się na oficjalnej stronie internetowej  festiwalu: hejfest.pl

Sponsorem głównym i właścicielem marki Hej FestPolskie Koleje Linowe.

OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W ZAKOPANEM- LATO Z RADIEM

FESTIWAL ZAKOPANE

28 CZERWCA-1 LIPCA 2019

Ostatni weekend czerwca spędź z “Lato z Radiem” w Zakopanem. Przez 2 dni będzie można wziąć  udział w audycjach wszystkich anten Polskiego Radia, w imprezach plenerowych, konkursach,a w  godzinach popołudniowych i wieczornych bawić się na koncertach.

Tegoroczny Sezon Letni pod  Giewontem rozpoczniemy projektem, który zachwyci nawet najbardziej wymagającego odbiorcę i  każdy znajdzie coś dla siebie.

Plakat festiwalu Lato z Radiem

Tatra magazine: http://www.tatramagazine.pl/aktualnosci/342-otwarcie-sezonu-letniego

ZAKOPIAŃSKI FESTIWAL LITERACKI

Literatura zawsze była mocną stroną Zakopanego. W okresie międzywojennym w Zakopanem żyli i  pracowali najwybitniejsi polscy pisarze, wielu z nich regularnie odwiedzało i odpoczywało w  Zakopanem. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego jest ,,Zaczytane Zakopane”. Jak we wcześniejszych edycjach festiwalowi będą towarzyszyć targi książki -,,Pod Tatry z książką”. Mamy nadzieję, że i w tym roku wydarzenie stanie się jednym z najciekawszych projektów poświęconym książką.

Wybór Zakopanego nie jest przypadkowy gdyż  celem organizatorów jest nawiązanie i przywrócenie pamięci o literackiej i kulturalnej tradycji  Zakopanego. Również niezwykle istotne jest zaproszenie do Zakopanego wybitnych, docenianych i  nagradzanych literatów.

Comments are closed.