Home » Rozrywka » Wydarzenia kulturalne – zima 2017

Wydarzenia kulturalne – zima 2017

Zbliżający się nowy rok to idealna okazja na nowe wyzwania. Galerie sztuki, koncerty oraz różnego rodzaju wydarzenia kulturowe zachęcają do udziału. A takich w nadchodzącym kwartale nie brakuje. Sezon zimowy niesie za sobą wiele ciekawych i ekscytujących przeżyć. Właśnie w dzisiejszym wpisie przedstawimy idealne propozycje na spędzenie magicznych, zimowych dni.

Wystawa Marcina Kina

Wystawa Fotografii Marcina Kina

Wystawy i wernisaże to idealna propozycja to wszystkich kochających sztukę. Do 28 lutego w STRH Cafe & Gallery na samych Krupówkach będziemy mieli okazję zapoznać się z twórczością Marcina Kina. Autor wyjątkowej wystawy fotograficznej to fotograf ekstremalny, który dokumentuje najbardziej wymagające sportowe zmagania. To również wybitny podróżnik, który w swojej karierze odwiedził liczne krainy, między innym pustynie Ameryki Południowej, szczyty Pamiru oraz Tienszan. Niezwykłe fotografie możemy zobaczyć w licznych magazynach: Nationtal Geographic, Newsweek, Wprost, czy też w Ski Magazynie. Każdy, kto będzie miał okazję zobaczyć wybitne prace artysty, z całą pewnością pozostanie pod wrażeniem wyjątkowych i oryginalnych kadrów.

Wernisaż Góry – Morze – Morze – Góry

Kolejną idealną propozycją dla miłośników sztuki jest również wernisaż „Góry – Morze – Morze – Góry”. Do 4 lutego w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem oglądać możemy interdyscyplinarną wystawę prezentującą twórczość artystek mieszkających na Podhalu i w Trójmieście. Wernisaż ma na celu przedstawienie oraz zestawienie dzieł polskiej sztuki nowoczesnej kobiet pochodzących z przeciwległych krańców Polski. Skrajnie różne krajobrazu pozwoliły na uchwycenie kontrastów związanych z estetyką oraz postawą. Czy miały one wpływ na emocje, którymi kierowane były artystki podczas swojej pracy? Aby się tego dowiedzieć, serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym, bogatym w wybitne dzieła wernisażu.

Góry – Morze – Morze – Góry

Góry – Morze – Morze – Góry

 

Wystawa karykatur Kazimierza Sichulskiego

Karykatury Kazimierza Sichulskiego

Karykatury Kazimierza Sichulskiego

Od 1 lutego, w Willi Koliba – Muzeum Stylu Zakopiańskiego zapraszamy na wystawę karykatur Kazimierza Sichulskiego, z kolekcji Stanisława Karpowicza. Kazimierz Sichulski to wybitny artysta urodzony we Lwowie. Absolwent krakowskiej Akadami Sztuk Pięknych oraz Szkoły Przemysłu Artystycznego w Wiedniu ceniony stał się poprzez swoje artystyczne zacięcie oraz zdolność obserwacji, wyrażanej w formie karykatury. Wystawa przedstawia znane osobistości środowiska zakopiańskiego z okresu I wojny światowej. Wybitna twórczość artysty prezentowana jest w całości po raz pierwszy od 1981 roku.

Obrazy Stanisława Gałka z daru Anny Olszewskiej

Nie tylko Morskie Oko – obrazy Stanisława Gałka z daru Anny Olszewskiej” to kolejna ciekawa propozycja na zimowe popołudnie. Przedstawiona w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza wystawa to zbiór 46 obrazów ofiarowanych w 2016 roku przez bratanicę artysty Annę Olszewską. Wybitne dzieła artysty ukazują jego wyjątkowy talent oraz biegłość techniczną. Sam autor ceniony był zarówno wśród profesjonalnych odbiorców, jak i klientelę.

„Nie tylko Morskie Oko – obrazy Stanisława Gałka z daru Anny Olszewskiej”

„Nie tylko Morskie Oko – obrazy Stanisława Gałka z daru Anny Olszewskiej”

IX Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych

Styczeń, luty to również doskonały czas do kolędowania. W tym właśnie okresie w Zakopanem odbywa się IX Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. Występ w wykonaniu Parafialnego Regionalnego Zespołu „Giewont” z pewnością zachwyci oraz rozbudzi ciepłe emocje w sercach słuchaczy. W Teatrze Witkacego natomiast, 4 stycznia odbędzie się wyjątkowy koncert Łucji Czarneckiej i zespołu Cup of Time – „Hej! Kolęda”. To idealne okazje to wspólnych wieczorów w gronie najbliższych.

plakat promujący teatr im. St.I.Witkiewicza

Witkacy

Pozostając przy tematyce muzycznej, okres zimowy w Zakopanem to również idealna okazja do uczestnictwa w koncertach. Dla wszystkich fanów muzyki lat ’80, już 6 stycznia, o godzinie 19:15, w Teatrze Witkacego dobędzie się koncert noworoczny „Hello! Witamy w latach 80!”. Ten wyjątkowy koncert przeniesie nas w czasie do okresu powstawania Teatru Witkiewicza w Zakopanem. Serdecznie zapraszamy do posłuchania szlagierów muzyki rozrywkowej w wykonaniu aktorów teatru zakopiańskiego.

W Teatrze Witkacego odbędzie się także koncert zespołu Que Passa. Powstała w 1997 roku grupa muzyczna prezentuje muzykę zakorzenioną w tradycji flamenco, world music, jazz, latin oraz tango. Swój styl określają jako flamenco fusion. Gorące rytmy zachęcają do zabawy, a znakomity warsztat muzyczny zespołu gwarantuję udaną zabawę.

27 stycznia, o godzinie 20:30 w Nosalowym Dworze odbędzie się pierwszy jubileuszowy koncert Michała Wiśniewskiego z zespołem Ich Troje. Oprócz wspaniałego występu, każdy nabywca biletu otrzyma dodatkowo najnowszy album zespołu. Twórczość artystyczna zespołu rozkochała w sobie tysiące Polaków, a piosenki takie jak „Powiedz”, czy też „A wszystko to… (Bo Ciebie kocham)” pojawiały się na najwyższym miejscach list przebojów.

Plakaty koncertów

Plakaty koncertów – zobacz  też apartamenty zakopane

Zimową porą znajdą coś dla siebie również wszyscy fani sportów zimowych. 1 stycznia, o godzinie 12 na Bachledzkim Wierchu odbędzie się II Zakopiański Bieg Noworoczny. Serdecznie zapraszamy do udziału – wstęp wolny.

Nie da się również pominąć wyczekiwanego przez wszystkich Pucharu Świata w Skokach Narciarskich – FIS Ski Jumping World Cup Zakopane 2018. Trwające w dniach 26-28 wydarzenie to największy światowy festiwal skoków narciarskich w Polsce. Z całą pewnością to fenomenalne widowisko, w którym biorą udział najlepsi skoczkowie świata.

Pucharu Świata w Skokach Narciarskich – FIS Ski Jumping World Cup Zakopane 2018

Pucharu Świata w Skokach Narciarskich – FIS Ski Jumping World Cup Zakopane 2018

Nadchodzący kwartał to również udany okres dla wszystkich sympatyków spektakli teatralnych. Teatr Witkacego przygotował wiele ciekawych i wyjątkowych produkcji, między innymi: „Demonizm zakopiański”, „Psokot – Łukasz Krzemiński”, „Metafizyka dwugłowego cielęcia” oraz wiele innych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z repertuarem na stronie internetowej: www.witkacy.pl/repertuar

Jak sami Państwo widzicie nadchodzące miesiące bogate są w liczne propozycje na spędzenie zimowego popołudnia. Dzięki organizacji różnorodnych wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie. Gorąco zachęcamy do odwiedzin zimowej stolicy Polski oraz rezerwacji naszych luksusowych apartamentów na stronie www.goralpoleca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.