Home » Bez kategorii » SPORTY ZIMOWE W ZAKOPANEM

SPORTY ZIMOWE W ZAKOPANEM

Zimowa panorama na stok a w tle góry

Fot. Adam Brzoza

Z czym się kojarzy zima? Zazwyczaj z białym szaleństwem na śniegu i ze sportami uprawianymi na śniegu. A jak zima i sporty zimowe w górach to najlepszym miejscem jest Zakopane. Zima w Zakopanem jest najpiękniejsza. Wiele ludzi uwielbia uprawiać różne dyscypliny sportowe. Gdy tylko spadną pierwsze płatki śniegu to doświadczeni sportowcy wybierają się w góry i próbują coraz to nowszych doświadczeń. Kiedy rozpoczynamy swoja przygodę należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Jest to jedna z najważniejszych aspektów, które w bardzo dużej mierze wpływają na nasze bezpieczeństwo oraz satysfakcję z uprawiania danych czynności. W sportach zimowych mamy ogromny wybór. Do wyboru mamy nie tylko narty, które zazwyczaj są kojarzone z górami , ale też snowboard, łyżwy oraz nordic walking , bieganie czy wspinaczki górskie.

 

Ludzie zjeżdżający na nartach i snowboardzie ze stoku

Fot. Adam Brzoza

NARTY, SNOWBOARD I ŁYŻWY W ZAKOPANEM

 

Wyciąg narciarski

Fot. Adam Brzoza

NARTY

Zakopane jest nazywane często zimową stolicą Polski. Górski klimat stwarza znakomite warunki śniegowe dzięki, którym możliwa jest jazda na nartach od końca listopada do początku maja. W Zakopanem znajdziemy liczne, znakomicie przygotowane trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. Dla początkujących narciarzy idealne będą stoki na Nosalu, Pardałówce, Antałówce , Kozińcu, Gubałówce, Lipkach czy przy Wielkiej Krokwi, natomiast dla bardziej zaawansowanych są trasy na Polanie Szymoszkowej i Harendzie oraz na Kasprowym Wierchu.

Również Ci, którzy preferują ,,zwykłe” narty biegowe, mogą pokonywać łatwiejsze szlaki, bądź podziwiać widoki ze zboczy Gubałówki i Butorowego Wierchu. Niezapomnianych emocji dostarczą przejażdżki skuterem śnieżnym lub psim zaprzęgiem, a także oglądanie wyścigów kumoterek- czyli góralskich sań ciągniętych przez galopujące konie.

 

SNOWBOARD

Snowboardzista szalejący na stoku

Fot. Adam Brzoza

W wielu miejscowościach na Podhalu znajduje się wiele ciekawych miejsc, w których można uprawić sport. Marzenie o zimowej aktywności można spełnić wybierając się na narty i snowboard do Zakopanego. Wyciągi zarówno te duże i małe zachęcają turystów do przyjazdu do Zakopanego i skorzystania z bogatej i ciekawej oferty zimowej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdzie się tutaj coś wyjątkowego dla doświadczonych narciarzy, jak również dla tych co planują zacząć swoją przygodę z deskami. Wybór nart jak i jazda na snowboardzie w Zakopanem to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu w górach. Zarówno Zakopane jak i inne miejscowości kuszą turystów bardzo dobrze przygotowanymi trasami, nowoczesnymi wyciągami, profesjonalnymi szkółkami i przedszkolami narciarskimi oraz wieloma innymi ciekawymi, zimowymi atrakcjami.

Chłopak zjeżdżający na snowboardzie

Fot. Adam Brzoza

ŁYŻWY

Zakopane zimą to nie tylko doskonale przygotowane stoki narciarskie, jazda na nartach, czy snowboardzie, ale również doskonale przygotowane lodowiska! Lodowisko to forma aktywnego spędzania wolnego czasu i świetnej zabawy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To również świetny pomysł na dobrą zabawę zimową porą w każdą pogodę. Jazda na łyżwach w Zakopanem ma pozytywny wpływ na zdrowie, poprawę koordynacji ruchowej, opanowanie przestrzeni i kształtowanie sylwetki.
U podnóża Tatr Polskie Koleje Linowe otworzyły na szczycie Gubałówki, przy górnej stacji PKL sztuczne lodowisko. Zdecydowanie jest to jedyne w Polsce najwyżej położone lodowisko, jak i jedyne z tak zachwycającym widokiem na całą panoramę Tatr.
W samym centrum Zakopanego, na Dolnej Równi Krupowej, przy najpopularniejszym deptaku w Polsce, czyli Krupówek znajduje się lodowisko Tatra Ice o powierzchni 600 m2, dzięki czemu w jednocześnie korzystać z niego może nawet 150 osób.

Comments are closed.