Home » Bez kategorii » Spać spokojnie podczas urlopu – na co zwracać uwagę przy wyborze wakacyjnego apartamentu?

Spać spokojnie podczas urlopu – na co zwracać uwagę przy wyborze wakacyjnego apartamentu?

Wszystko dopięte na ostatni guzik – tygodniowe pakowanie całej rodziny zakończone! Torba może się nie domyka, ale to nie przeszkadza – tu się upchnie, tam naciągnie – byleby tylko zapięcie wytrzymało. Samochód zapakowany po brzegi. Sąsiedzi zaalarmowani o absencji, babcia klucze nerwowo ściska w dłoni i próbuje przypomnieć sobie dokładnie wszystkie instrukcje odnośnie pielęgnacji i nawadniania jedynego w mieszkaniu kaktusa. Dzieci już wychlapały wszystkim koleżankom i kolegom na osiedlu że jedziemy w super miejsce. Ot – standardowa procedura wyjazdowa. Wkrótce ruszamy na wymarzony urlop! Właściwie ten wstęp jest już zakończeniem, bo cóż dzieje się dalej – wypoczywamy, rozkoszujemy się atrakcjami i wracamy z uśmiechem na twarzy. Tego oczywiście życzę każdemu ale aby osiągnąć pełen stan zadowolenia, nasz wyjazd powinien zostać poprzedzony gruntownym sprawdzeniem miejsca w którym będziemy spędzać nasz cenny urlopowy czas.

Ustalenie priorytetów”

Stół w apartamencie

Wybór noclegu

Wybór noclegu w którym spędzimy cały urlop jest nie lada wyzwaniem! Ofert jest naprawdę dużo, trudno się odnaleźć w ich gąszczu, szukać z polecenia? Niekoniecznie, sąsiad może mieć inne upodobania niż my. Jechać w „ciemno” i szukać dopiero na miejscu – z dziećmi na tylnim siedzeniu – serio?! Taki pomysł raczej pozostawmy dla studentów i globtroterów. Czytanie w internecie opinii na temat jednego z potencjalnych apartamentów – warto – choć zajmuje to całe wieki. Przede wszystkim zanim rozpoczniemy procedurę poszukiwania należy gruntownie sprecyzować swoje oczekiwania odnośnie idealnego lokum, a następnie wesprzeć się portalami, które gwarantują jakość wynajmowanych za ich pomocą apartamentów, wówczas wyszukiwanie okaże się szybsze. Oczywiście polecamy nasze niezawodne portale www.goralpoleca.pl i www.apartamentyzakopane.pl.

Wszystko zależy od nas”

Widok przez okno na ośnieżone szczyty Tatr

Nowoczesna kuchnia w apartamencie

Lokalizacja

Wróćmy jednak do sedna – czyli skupmy się na kryteriach naszego wyboru. Rozpocznijmy od najprostszego – lokalizacja. Dokonaliśmy wyboru i wiemy, że tegoroczne wakacje spędzimy w Zakopanem. Zastanówmy się zatem czy chcielibyśmy czuć jak miasto tętni życiem, dać mu się pochłonąć, być blisko wszelkich wydarzeń i atrakcji – zamieszkać w samym centrum? W naszej ofercie znajdziecie odpowiadające temu życzeniu Sienkiewicza 12 i Jagiellońska 34! Nie bez powodu Sienkiewicza 12 określa się jako „najlepszy adres w mieście”, jeśli spojrzycie na mapę google to zauważycie, że budynek znajduje się w ścisłym centrum miasta, a jednocześnie bezpośrednio graniczy z parkiem z jednej, spokojną jednokierunkową uliczką z drugiej strony – co gwarantuje spokój i ciszę. Jagiellońska 34 to również okolice centrum w spokojnej okolicy, aktywnych na pewno ucieszy fakt, że wystarczy zaledwie przejść przez ulicę by dotrzeć do aquaparku. Ostatnio w ofercie pojawiła się genialna inwestycja zarówno pod względem wizualnym jak i lokalizacyjnym – Apartamenty Pod Giewontem – skąd również blisko na znany deptak – Krupówki. Niektórzy jednak zamiast centrum wybiorą obrzeża miasta, a wówczas zaproponuję nocleg w jednym z miejsc – Panorama Kościelisko, Szymoszkowa Residence, czy Cicha Woda. Każdy budynek oferuje kilkanaście apartamentów do wynajmu, w wysokim standardzie i o różnych udogodnieniach, o których szczegółowe informacje znajdziemy bezpośrednio pod ofertą mieszkania.

Cena jako czynnik decydujący”

Nowoczesna kuchnia z czerwonymi dodatkami

Cena

Nie ukrywajmy, że cena odgrywa znaczącą rolę w ostatecznym podjęciu decyzji i dokonaniu wyboru. Zdarza się, że nasze oczekiwania i wymagania odnośnie noclegu są ogromne i wtedy cena okazuje się zbyt wysoka, warto więc zastanowić się czy na pewno potrzebujemy tylu udogodnień, być może rezygnacja nie okaże się stratą, a nam uda się pogodzić i cenę i jakość. Nie zawsze wanna z hydromasażem, tv z satelitą, czy wodne łóżko są koniecznymi atrybutami miejsca noclegowego, a pamiętajmy że wpływają na cenę wprost proporcjonalnie tj. im więcej „gadżetów” tym wyższa cena”. Oczywiście może okazać się, że zasobność wakacyjnego portfela jest olbrzymia i chętnie zniesie luksus oraz elegancję w każdym znaczeniu tego słowa. Wtedy śmiało zapraszam do najbardziej luksusowych ofert jakie mamy na portalu zaczynając od Apartamentów Pod Giewontem. Przepiękny budynek, jeszcze piękniejsze wnętrza, świeżo oddana inwestycja z nowatorskim całorocznym, zewnętrznym SPA – zachwyci każdego. Tuż obok – Rezydencja Catherina – piękno i przestrzeń tylko dla nas – ideał. Sienkiewicza 12 – wysoki standard wnętrz, elegancki i tradycyjny styl na zewnątrz, okraszony piękną iluminacją świetlną w godzinach nocnych. Rezydencja Tatry – prestiżowa zakopiańska dzielnica, nietuzinkowy budynek w góralskim aczkolwiek nowoczesnym stylu.

Szczególne atrakcje i udogodnienia”

Dzieci bawią się na placu zabaw

Atrakcje

W sprecyzowaniu naszych potrzeb pomoże też wskazówka dotycząca atrakcji. Jeśli towarzyszą nam dzieci – warto spojrzeć, czy w pobliżu znajduje się jakiś ciekawy plac zabaw, jak to jest w przypadku Sienkiewicza 12, a może przestronny ogród z miejscem do zabawy, możliwością urządzenia grilla, czy ogniska np. Rezydencja Regle, Panorama Kościelisko, Smrekowe Domki. Drobna podpowiedź – zazwyczaj standard zewnętrznej elewacji budynku przekłada się bezpośrednio na jakość i styl tego co znajdziemy w jego wnętrzach. Dokonując wyboru rozważmy również, inne czynniki np. pobyt z niemowlęciem ułatwi nam wyposażony w łóżeczko apartament. Jeśli jesteś właścicielem czworonoga sprawdź czy możesz przywieźć swojego pupila – to przyjemne rozwiązanie, bo nie martwimy się gdzie przenocować psiaka i nie narażamy go również na dodatkowy stres związany z wakacyjną rozłąką. Wybierając apartament jesteśmy wolni od wszelkiego rodzaju ram czasowych, dzięki czemu posiłki przygotowujemy o dogodnych dla nas porach, warto więc sprawdzić stan wyposażenia kuchni oraz ewentualną alternatywę w postaci najbliższych restauracji. Parking to też top na liście istotnych plusów danego miejsca – najlepiej, gdy do apartamentu przyporządkowane jest miejsce parkingowe – odpada wtedy zupełnie stres jak daleko od apartamentu tym razem pozostawimy nasze auto. Dopiero kiedy gruntownie przemyślimy wszystkie te okoliczności, możemy zasiąść do komputera, by „wyłowić” najbardziej interesującą nas ofertę i na tym etapie proponuję wczytywać się w opinie gości, którzy odwiedzili konkretne miejsce przed nami i absolutnie nie dać się zwariować – 3 lub 4 negatywne opinie przy 40 pozytywnych nie powinny mieć dla nas dużego znaczenia.

Jasna sypialnia z błękitnymi ścianami

Nie przeczę, jest to spore zadanie domowe do odrobienia przed wakacjami, ale koniec końców bardzo istotne. Jeśli dobrze się przyłożymy, poświecimy trochę czasu, wczytamy się w oferty, tym większe prawdopodobieństwo, że na miejscu nie doznamy żadnego rozczarowania, a urlop minie w błogiej atmosferze. Po powrocie – napiszmy również swoją opinię o warunkach jakie zastaliśmy w apartamencie, czy odpowiadały ofercie zamieszczonej w internecie. Kto wie, może kiedyś dzięki naszej opinii ktoś inny spędzi wakacje z uśmiechem na twarzy! Tego życzę Wam wszystkim!

Comments are closed.