Home » Apartamenty » Przegląd wydarzeń w Zakopanem!

Przegląd wydarzeń w Zakopanem!

Oficjalnie rozpoczął się okres ferii zimowych w Polsce. Zakopane oferuje mnóstwo atrakcji oraz wydarzeń, dzięki którym nikt nie będzie się tu nudził! Sport, muzyka, sztuka? Spokojnie, każdy znajdzie coś dla siebie!

Dla zagorzałych fanów sportów zimowych polecamy oczywiście Puchar Świata w skokach narciarskich na skoczni narciarskiej na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, który będzie trwał od 20 do 22 stycznia. Jest to największy światowy festiwal skoków narciarskich w Polsce! Wydarzenie dostarczy Państwu wielu niezapomnianych wrażeń i emocji, a przy tym będą mogli Państwo kibicować największym skoczkom świata w tym również Naszemu fenomenalnemu Kamilowi Stochowi!

Plakat Pucharu Świata w skokach narciarskich

 

zawody “IV Puchar Zakopanego

Specjalnie dla miłośników białego szaleństwa stworzone zostały zawody “IV Puchar Zakopanego w

Plakat - Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim

narciarstwie alpejskim”, które odbędą się 18 lutego – na stacji narciarskiej Kasprowy Wierch (III edycja pucharu, oraz 25 lutego w ośrodku narciarsko – rekreacyjnym Harenda, wielki finał! W zawodach mogą brać udział amatorzy, którzy nigdy nie startowali zawodniczo, jak i Ci którzy zaprzestali profesjonalnej jazdy i czują w sobie jeszcze chęć walki i sportowego współzawodnictwa. 25 lutego na jednym z najbardziej stromych zakopiańskich stoków – Harendzie, będziemy mogli oglądać wielki finał, gdzie nagrodą główną dla zwycięzcy całej edycji Pucharu jest samochód. Tak więc gra jest warta świeczki, więc z pewnością poczujemy tutaj prawdziwego ducha walki.

 

Parada Gazdowska

W Zakopanem 26 lutego odbędzie się Parada Gazdowska, która pojawia się już w całej gminie Poronin od 15 lat. Podczas przejazdów zaprzęgów wyznaczoną trasą, sanie i kumoterki po raz kolejny zostaną ocenione przez jury. Następnie będziemy mogli zobaczyć przejazdy kumoterek, skiring oraz ski-skiring. Regionalne stroje, ręcznie malowane uprzęże i sanie oraz podziwianie pięknych koni to idealna opcja na spędzenie wolnego czasu. Z pewnością warto wybrać się na taką imprezę plenerową i zobaczyć takie piękne zaprzęgi!

 

 

12H Slalom Maraton Zakopane 2017

Kolejnym wydarzeniem, na które warto się wybrać jest 12H Slalom Maraton Zakopane 2017

Plakat wydarzenia 12h Slalom Maraton Zakopane 2017

Plakat wydarzenia 12h Slalom Maraton Zakopane 2017

organizowane 22 stycznia na Polanie Szymoszkowej pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP. Jest to kolejna edycja, która będzie niezwykłą próbą pobicia Rekordu Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe po slalomie non-stop, który w chwili obecnej wynosi 602 km! Wydarzenie organizowane jest w szczytnym celu, którym jest zbiórka pieniędzy na aktywizację oraz integrację sportową dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością Fundacji HANDICAP. Na stoku spotykają się Mistrzowie Polski w narciarstwie alpejskim, uczestnicy Mistrzostw i Pucharów Świata, Europy oraz Igrzysk Olimpijskich. Do grona gości honorowych dołączą: Barbara GROCHOLSKA-KURKOWIAK, Andrzej BACHLEDA-CURUŚ, Andrzej BARGIEl, Jędrzej DOBROWOLSKI, Maciej CIAPTAK-GASIENICA, Jerzy ORLEWICZ-WOYNA, Bronisław TRZEBUNIA, Leszek ĆWIKŁA, Jan WALKOSZ, Roman DEREZIŃSKI.

 

Wydzarznia w Zakopanem

W ferie w Zakopanem odbędzie się wiele spektakli oraz recitali. Już 20 stycznia w Kawiarni Kmicic o godz. 19:00 będziemy mogli uczestniczyć w recitalu Katarzyny Pietrzyk na podstawie wierszy

Andrzej Sikorowski

Wisławy Szymborskiej. Siedem dni później (27 styczeń) również o 19:00 będzie miał miejsce niezwykły recital Andrzeja Sikorskiego – autora piosenek, wokalisty, gitarzysty oraz lidera grupy Pod Budą. Jego popularne utwory jak “Kap, Kap płyną łzy”, czy “Ale to już było” kocha i śpiewa cała Polska.

 

spektakl Barabasz

Teatr im. St. I. Witkieiwcza serdecznie zaprasza na mający miejsce 20 stycznia o 19:15 spektakl Barabasz, opowiadający o losach bohatera żyjącego w czasach wiary zakwestionowanej, spragnionego wiary oraz religii. Spektakl został nagrodzony Grand Prix’em za najlepsze przedstawienie IV Ogólnopolskiego Konkursu na Teatralną Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej 2009. 22 stycznia o 19:15 wystawiany będzie także spektakl “Kobieta, istnienie poszczególne” w reżyserii Justyny Kowalewskiej, poruszający tematykę roli kobiet w życiu Witkacego. Teatr im. St. I. Witkiewicza 2 lutego również o godzinie 19:15 wystawia kolejny spektakl “PANOPTICUM” w reżyserii Andrzeja Dziułka. Pisana według tekstów Juliana Tuwima inscenizacja to roztańczone oraz rozśpiewane widowisko, w akompaniamencie muzyki Jerzego Chruścińskiego, w aranżacji Zespołu Max Klazmer Band.

spektakl INTERMEZZO

W Willi Kminic 2 lutego o godzinie 19 będą mogli Państwo zobaczyć spektakl INTERMEZZO wg Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej z wykorzystaniem m.in. Wierszy: “Trzeba chodzić w masce”, “Westchnienia, Zaproszenie”, “Jazz-band”, “Golem na dancingu”, “Szejk”, “Zakochana”, “Jeśliś jest prawdą”, “Przedwiośnie”, “Pilot”.

Artyści: Michał Szpak, zespół Prrfect, zespół Dżem, zespół IRA

Cykl koncertów NOSALOWY UNPLUGGED

Luty w Zakopanem to okres także dla miłośników muzyki. Liczne koncerty popularnych zespołów oraz wokalistów zadowolą ucho nawet najbardziej wymagających. Cykl koncertów NOSALOWY UNPLUGGED gwarantuję zabawę w rytm muzyki znanych i lubianych gwiazd. 2 lutego o godzinie 20 w Centrum Kongresowym Grlach wystąpi dla Państwa Michał Szpak – laureat drugiego miejsca w programami X-Factor oraz reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 roku. Również swój występ 10 lutego o godzinie 20 zaprezentuje nam słynny zespół rockowo/bluesowy Dżem, gdzie będziemy mięli okazja posłuchać kultowych już piosenek założycieli kapeli. Polski zespół rockowy IRA wystąpi przed Państwem w Centrum Kongresowym już 18 lutego o godzinie 20. Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów zachwyca nie tylko mocnym brzmieniem, ale również wyjątkowymi rockowymi balladami. 24 lutego Zakopane serdecznie zaprasza Państwa na koncert słynnego rockowego zespołu Perfect! Kapela może pochwalić się największymi hitami polskich list przebojów, takich jak: ,,Nie płacz Ewka”, ,,Chcemy być sobą”, ,,Ale wkoło jest wesoło”, ,,Niewiele ci mogę dać” czy kultowa ,,Autobiografia”. Po kilkuletniej przerwie zespól po raz kolejny może pochwalić się dobrymi kawałkami odnosząc przy tym kolejne sukcesy.

Zespół Ich Troje

koncert laureatki pierwszej nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Adrianny Kućmierz

11 lutego o godzinie 19:00 w Willi Kminic odbędzie się także koncert laureatki pierwszej nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Adrianny Kućmierz. Na swoim występie przedstawi Państwu najpiękniejsze piosenki Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Będziemy mogli usłyszeć miedzy innymi piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, Maryli Rodowicz, Seweryna Krajewskiego, czy Ewy Bem w towarzystwie oryginalnych listów Osieckiej i Przybory.

Świeto zakochanych

W święto zakochanych o godzinie 20:00 w Browarze Warta odbędzie się koncert cieszącego się sympatią publiczności zespołu Ich Troje. Będzie to promocja najnowszego albumu Michała Wiśniewskiego “Nierdzewny” oraz “Remixed”. Serdecznie zapraszamy!

Okres ferii w Zakopanem oferuje turystom jak i mieszkańcom stolicy zimowego szaleństwa wiele atrakcji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wyżej wymienionych propozycji spędzania wolnego czasu. Koncerty, spektakle, czy wydarzenia sportowe to idealna alternatywa dla zimowych zjazdów na nartach lub snowboardzie.

Comments are closed.