Home » Turystyka » Przegląd wydarzeń kulturalnych

Przegląd wydarzeń kulturalnych

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. W tym okresie również nie zabraknie licznych wystaw, festiwali oraz koncertów, które z pewnością warto zobaczyć odwiedzając Zakopane. Miesiące wakacyjne sprzyjają wyjściom. Dzięki zwiększonemu zainteresowaniu miastem, Zakopane chętnie przygotowuje coraz większą ilość propozycji oraz form spędzania wolnego czasu.

Wydarzenia

Plakaty: Stare Dobre Małżeństwo oraz Dj Daso

Plakaty: Stare Dobre Małżeństwo oraz Dj Daso

W tym gorącym okresie będziemy mieli okazję wysłuchać licznych koncertów szanowanych oraz popularnych muzyków. Już 7 lipca w Zakopanem odbędzie się koncert lubianego oraz cieszącego się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodszej publiczności Dj Daso. Wszechstronnie utalentowany DJ, producent, promotor, organizator wielu prestiżowych eventów i koncertów obecny jest na scenie już ponad 14 lat. Dzięki swojej muzyce, łączącej styl house z elementami funky oraz deep zyskał ogromną liczbę fanów, która licznie uczestniczy w koncertach w całej Polsce. Wakacje niosą za sobą nie tylko koncerty w klimacie klubowym. 29 lipca na zakopiańskiej scenie (w Hotelu Grand Nosalowy Dwór) będziemy mieli również okazję do uczestnictwa w koncercie zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Polska grupa folkowa, wykonująca również poezję śpiewaną skradła serce tysiącom fanów. Wyjątkowe brzmienie oraz niepowtarzalny nastrój, w jaki wprowadzają nas muzycy gwarantują świetną zabawę.

22 lipca koncert – Lady Pank

Zdjęcia artystów - Janusza Radka oraz zespołu Lady Pank

Od góry: Janusz Radek oraz Lady Pank

Na tym jednak koncerty się nie kończą. Już 22 lipca w Zakopanem swój występ będzie mieć słynny i ceniony rockowy zespół Lady Pank. Z pewnością jest to świetna propozycja dla osób lubiących mocniejsze brzmienie. Jest to jeden z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka, która wydała ponad 20 płyt. Utwory takie jak „Mniej niż zero”, czy „Mała Lady Punk” śpiewa po dzień dzisiejszy cała Polska. Solista Jan Borysewicz to z pewnością jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w kraju. Pisząc o muzykach nie możemy nie wspomnieć o zespole Happysad, który swój koncert w Zakopanem będzie miał 12 sierpnia. Grupa grająca muzykę w stylu rocka regresywnego to autorzy wielu słynnych utworów, jak „Zanim pójdę” oraz „Taką wodą być”. Koncert tych utalentowanych muzyków to z pewnością niezapomniane przeżycie oraz dawka bardzo dobrej muzyki. Mamy również bardzo dobrą wiadomość dla fanów Janusza Radka, którego bliżej poznać mogliśmy podczas występów zespołu Piotra Rubika.

Koncert Janusza Radka w Zakopanem

Logo zespołu Happysad

Logo zespołu Happysad

Ten polski wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych rozkochuje w sobie swoich słuchaczy. Nieskazitelny, głęboki głos to gwarancja niezapomnianych emocji. Koncert Janusza Radka w Zakopanem odbędzie się już 8 lipca.

Collage – prace Marii Tarczyńskiej

W nadchodzących miesiącach nie zabraknie również ciekawych i inspirujących wystaw. Collage – prace Marii Tarczyńskiej, które zobaczyć będzie można do 31 lipca w Kawiarni Kmicic w Zakopanem to z pewnością idealna propozycja dla fanów sztuki. Kształcona w School of Visual Arts w Nowym Jorku artystka w swoich pracach obejmuje zarówno krajobrazy górskie i podhalańskie, jak i impresje z Nowego Jorku. Kolaże przestawione na wystawie to z pewnością dzieła godne uwagi.

spotkanie z Łukaszem Gorczycą i Błażejem Pindorem

W lipcu, 27 będzie mieć miejsce spotkanie z Łukaszem Gorczycą i Błażejem Pindorem. „Not.Fot.” to wydawnictwo Muzeum Tatrzańskiego, które porusza tematykę dzieła – „Notatnik Fotograficzny Władysława Hasiora”. Te 20 tysięcy niesamowitych przezroczy wykonywanych przez niemal 30 lat to z pewnością istotny dokumenty kultury wizualnej z końca XX wieku. Pełen pasji, fascynujący szkicownik artysty, służący również jako narzędzie pracy to pasjonujący element twórczości.

wystawa w Miejskiej Galerii Sztuki im Władysława hr. Zamoyskiego

Do 6 sierpnia w Miejskiej Galerii Sztuki im Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem będzie mieć miejsce prezentacja rysunków, grafik oraz rzeźb Marka Szali pt. „Duch i Materia”. Ta retrospektywna ekspozycja ukazuje dorobek twórczy autora i jest jego pierwszą indywidualną wystawą popartą wieloletnią dokumentacją fotograficzną i filmową.

Spektakl “Sekrety Panny Kazimiery”

Plakat spektaklu "Sekrety Panny Kazimiery"

Plakat spektaklu “Sekrety Panny Kazimiery”

Okres wakacyjny to również nic straconego dla sympatyków spektakli teatralnych. 7 lipca w Willi Kmicic odbędzie się spektakl muzyczno-kabaretowy „BITTERSWEET”. Gorzko-słodka historia dziewczyny łącząca krotochwilę z groteską. Pełna czarnego humoru muzyczna historia to świetna propozycja na lipcowy wieczór. Kilka dni później, 13 lipca na scenie przedstawiona zostanie komediowa opowieść o zabawnej i ambitnej sekretarce pt. ”Sekrety Panny Kazimiery”. Przeplatana piosenkami komedia śmieszy, wzrusza i zaskakuje.

Tatra Road Race

W Zakopanem, w nadchodzącym kwartale pojawi się również kilka ciekawych propozycji dla fanów kolarstwa. 8 lipca o godzinie 11 odbędzie się Tatra Road Race, który obejmuje kultowe podjazdy jak: Butorowy Wierch, Bachledówka, czy Pitoniówka. Dwie trasy o długości 55 km oraz 122 km to gratka dla osób kochających aktywną formę spędzania wolnego czasu. Podczas wakacji na kolarstwo szosowe mogą także liczyć młodsi fani sportu. 3 lipca obędzie się Nutella Mini Tour de Pologne, gdzie na trasach o długości 3,3 km wykazać się mogą nasze pociechy. Już 3 sierpnia odbędzie się peleton Tour de Pologne dla nieco starszych uczestników. Wiodąca od Wieliczki do Zakopanego trasa o długości 199 km to szósty etap programy, który z pewnością warto zobaczyć.

Logotypy rowerowych wydarzeń: Tour de Pologne, Tatra Road Race, Nutella Mini Tour de Pologne

Logotypy rowerowych wydarzeń: Tour de Pologne, Tatra Road Race, Nutella Mini Tour de Pologne

Joy Ride Night Downhill

W ostatni weekend września, jak co roku obędzie się Joy Ride Night Downhill, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać akrobacje rowerowe uczestników, a przy tym niesamowicie się bawić. Z pewnością jest to wydarzenie godne uwagi i pełne licznych atrakcji.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Plakat promujący Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Plakat promujący Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Od 18 do 26 sierpnia w Zakopanem odbędzie się 48 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Wydarzenie z niemal 50-letnią tradycją przyciąga wszystkich miłośników folkloru. Liczne zespoły pochodzące z różnych krańców świata bawią i tworzą niezapomnianą atmosferę zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających miasto turystów. Tegorocznym motywem przewodnim wydarzenia będzie taniec wraz z warsztatami oraz wykładami, które pozwolą na pogłębienie wiedzy folklorystycznej.

Okres wakacyjny to wiele ciekawych propozycji oraz form spędzania wolnego czasu. W Zakopanem każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz licznych atrakcji, które dostępne są zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym warto również uczestniczyć w licznych eventach sezonowych, które oferuje nam miasto.

Comments are closed.