Home » Bez kategorii » POMYSŁY NA AKTYWNE SPĘDZENIE DNIA DZIECKA

POMYSŁY NA AKTYWNE SPĘDZENIE DNIA DZIECKA

Dwójka dzieci w kolorowych kaskach na rowerach

W dzisiejszych czasach znalezienie dziecku ciekawej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu nie powinno stanowić dla rodzica żadnego problemu. Istnieje wiele miejsc organizujących godne uwagi zajęcia, które są skierowane do najmłodszych oraz ich opiekunów. Również na własną rękę można przygotować coś naprawdę ciekawego i inspirującego. Poniżej podpowiemy, dokąd warto zabrać dziecko, aby zapewnić mu ciekawie spędzony czas, a przy okazji dobrą zabawę dla całej rodziny. Warto również pomyśleć nad wynajęciem jednego z apartamentów w Zakopanem, aby móc dłużej nacieszyć się urokami tego miejsca.

WYCIECZKI W GÓRY

rodzina z dzieckiem przeglądająca mapę

Starsze dzieci mogą wynieść z górskiej wędrówki piasek na podeszwach butów, czasem może jakąś szyszkę lub kamień z górskiego potoku. Młodszym tym niesionych w nosidełkach turystycznych musi wystarczyć olbrzymi zastrzyk świeżego powietrza , kontakt z naturą i bliskość rodzica. Moim zdaniem to dostatecznie dużo aby zabrać dziecko w góry. Weekendowy wypad z dzieckiem na szlak to sama przyjemność i ciekawa forma spędzenia czasu wolnego z dzieckiem.

dzieci spacerujące w górach

AQUA PARK ZAKOPANE

Gdy słońce mocno świeci, ale i kiedy pogoda nie dopisuje, odwiedzić można Aqua park w Zakopanem. Jest to idealne miejsce na spędzenie dnia dziecka w górach. Obiekt jest zadaszony więc można z niego korzystać w każdej pogodzie. Jego lokalizacja jest idealna bo w samym centrum miasta. Na miejscu zastaniemy cztery baseny: rekreacyjny z torami pływackimi, rekreacyjny dla całej rodziny, zewnętrzny basen termalny oraz brodzik dla dzieci jak również 6 basenów jacuzzi z temp. 36 stopni. Dla najmłodszych gości jest 5 zjeżdżalni o różnych wysokościach i długościach. Na tarasie widokowym znajdują się leżaki, z których można podziwiać panoramę Tatr. Trzeci poziom kompleksu został przygotowany pod centrum rozrywkowe, składające się z sali zabaw dla dzieci, kręgielni oraz restauracji.

AquaCity Poprad - wizualizacja obiektu na tle gór

ADVENTURE PARK PRZYGODY- ZAKOPANE

Dla tych odważniejszych i starszych dzieci, powstały parki linowe. Adventure Park Przygody jest on na samym szczycie Gubałówki. W skład jego wchodzą: park linowy duży, park linowy junior, wieża mocy, ściana wspinaczkowa i tyrolka XXL. Nad bezpieczeństwem czuwają oczywiście wyspecjalizowani instruktorzy, którzy wytłumaczą jak korzystać z atrakcji oraz w razie problemów chętnie służą pomocą. Jest to miejsce nie tylko dla dzieci. Dorośli też bardzo chętnie sprawdzają tam swoje możliwości i kondycję. Położenie Parku pozwala na dobrą zabawę i daje możliwość podziwiania przepięknej panoramy Tatr.

Park Linowy Złota Grań – Zakopane

Park Linowy Złota Grań znajduje się się na szczycie Gubałówki, 60m od górnej stacji kolei linowo-terenowej PKL w Zakopanem. Jest otwarty cały rok. Jest to jeden z największych parków linowych w całej Polsce. Skorzystać można z 7 tras o różnym stopniu trudności. Napotkacie tam na ponad 100 przeszkód oraz 700 m zjazdu na tyrolkach. Dodatkowo ściana wspinaczkowa, paintball oraz strzelnica.

Park linowy - Złota Grań

WYCIECZKI ROWEROWE

Wypożyczalnia rowerów elektrycznych to doskonały pomysł na ciepłe dni. Jest to również ciekawy sposób na spędzenie weekendu z dzieckiem w górach. E-bike Podhale zapewnia, że dzieci także dadzą sobie świetnie radę na trasie. Wszystko dzięki rowerom ze wspomaganiem elektrycznym. Bez znaczenia czy trasa prowadzi pod górę lub brak na niej asfaltu- jazda na rowerze nigdy nie była tak prosta i relaksująca. Wszystko dzięki najwyższej jakości rowerom niemieckiej firmy. Nic, tylko wsiadać na rower i cieszyć się przygodą i podziwiać piękną panoramę Tatr. Może to być też doskonałą okazja do poznania bliżej gór i okolic Podhala. Dzieci po takiej wycieczce będą zachwycone i chętne do dalszych podbojów. Jest to doskonała rozrywka na spędzenie aktywnego dnia dziecka w górach.

Dzień dziecka na rowerach - zdjęcie przedstawia czteroosobową rodzinę na rowerach

Miejsc, w które można się wybrać jest zdecydowanie więcej. To gdzie się zdecydujecie wybrać zależy przede wszystkim od Waszych pociech. Warto przy organizowaniu atrakcji zapytać co chcieliby zobaczyć oraz co sprawi im największą radość. Takie przygotowanie jest gwarancją udanego wypoczynku. My życzymy udanej zabawy i niezapomnianych przygód.

Comments are closed.