Home » Rozrywka » Nie tylko polska strona Tatr. Kąpieliska baseny i termy na Słowacji

Nie tylko polska strona Tatr. Kąpieliska baseny i termy na Słowacji

Region Podhala oferuje nam co raz więcej obiektów rekreacyjnych, wykorzystujących zasoby wód geotermalnych. Jednak przodującym krajem czerpiącym wody termalne jest Słowacja. Sąsiadująca z Polską i bardzo popularna wśród turystów z naszego kraju słynie z termalnych kąpielisk, fantastycznych aquaparków i kameralnych, urokliwych uzdrowisk. Mówi się, że słowackie morze płynie pod ziemią, gdyż w tym niewielkim kraju znajduje się 1300 wodnych odwiertów. Nie tylko zasilają kompleksy rekreacyjne i uzdrowiska, ale są również cennym zdrojem wód stołowych, cenionych przez konsumentów w całej Europie.

Baseny i termy na Słowacji- aktywny wypoczynek dla całej rodziny

Aquapark Tatralandia

Tatralandia na Słowacji

Tatralandia

Najsłynniejszym obiektem jest Aquapark Tatralandia, leży na skraju Liptowskiego Mikulasza i jest największym wodnym parkiem na terenie Słowacji. W dziewięciu termalnych basenach (w tym sześć całoroczne) można się relaksować w wodzie mineralnej o temperaturze od 24 do 39 st. C. Dodatkowo dla mniejszych jak i również, tych większych miłośników zabaw wodnych, na terenie parku znajdują się: 20 zjeżdżalni, wodna ściana do wspinaczki, bicze i prądy wodne, wodna huśtawka, wodna siatkówka i koszykówka.

Tatralandia na Słowacji

Tatralandia

Dla gości Tatralandii, którzy skupiają swoją uwagę na leczniczych aspektach wód termalnych, obiekt przygotował kompleks 16 parowych, wodnych i masujących kąpieli oraz saun, z których można skorzystać w otoczeniu aromatycznych olejków oraz przy uspokajającej muzyce. Za dodatkową opłatą można zamówić masaże i okłady na całe ciało. W Tatralandii można spędzić cały dzień albo i dłużej. Obok aquaparku znajduje się duży kompleks hotelowy w którym znajduje się 700 miejsc noclegowych. Na terenie hotelu jest zrobiona replika miasteczka z Dzikiego Zachodu, gdzie możemy podziwiać westernowy show: tresurę koni, naukę tańców country, pokaz strojów, popisy kowbojskie, występy kaskaderów na koniach oraz wieczorny teatr z efektami pirotechnicznymi i pokazem sztucznych ogni.

Więcej informacji na stronie: www.tatralandia.sk

Tatralandia

Tatralandia

 

Beszeniowa

Beszeniowa

Beszeniowa

Niedaleko granicy z Polską (około 70 km) znajduje się słynna Beszeniowa. Na miejscu znajdują się baseny pływackie i relaksacyjne na świeżym powietrzu jak i pod dachem. Siedem term zewnętrznych czynnych jest przez całą zimę. Rozgrzać się można tu porządnie, ponieważ woda w najcieplejszym basenie ma 39 st. C. Dodatkowo woda wypływa z głębokości 1987 m. Temperatura pierwotna wynosi 60 st. C. i jest schładzana na potrzeby kąpieliska. Zawiera ona sporo litu, który pomaga pozbyć się stresu, wspomaga leczenie chorób psychicznych, astmatycznych, urologicznych i ginekologicznych. Bardzo dobrze wyposażone jest tez Centrum Wellness z całą gamą saun, pomieszczeń inhalacyjnych i pryszniców hydromasujących. Hitem Beszeniowej jest krzesło z 24-karatowego złota, które podobno świetnie wpływa na pośladki i samopoczucie siadających. Na terenie parku wodnego znajdują się trzy hotele, centrum konferencyjne, bary i restauracje. Jeśli ktoś wybiera się w zimie na gorący relaks, polecam szczególnie skorzystać również z oferty narciarskiej.

Beszeniowa

Beszeniowa

Bezpośrednio z Beszenowej kursują bezpłatne skibusy, które dowożą gości do Ośrodka Narciarskiego Jasna Niskie Tatry. Nie ma nic lepszego niż odpoczynek w gorących źródłach zaraz po zimowym szaleństwie!

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

Kolejnym obiektem godnym odwiedzenia jest AquaCity Poprad. Znajduje się w stolicy Słowackiego Podtatrza. Geotermalne wody o temperaturze 50 stopni wydobywane są z głębokości 1400 metrów. Dla potrzeb parku schładzane są do temperatury 36-38 st. C. Naturalnie wzbogacone są wapniem, magnezem, dwutlenkiem węgla i sodą i wywierają terapeutyczny efekt na układ nerwowy, krążenia, wspierają leczenie bólu stawów. Sześć saun, aromaterapia, śnieżna jaskinia (krioterapia), solarium – to tylko niektóre atrakcje witalnego świata. W skład bazy sportowo-rekreacyjnej wchodzą basen olimpijski, basen Blue Diamond z ciekawymi rzeźbami i reliefami na dnie, park wodny ze zjeżdżalniami, bąbelkami i biczami wodnymi, centra fitness, szkoła jazdy konnej, a w niedalekim sąsiedztwie pole golfowe, z najdłuższą na świecie przestrzenią pomiędzy polem odbicia a dołkiem. Planowana jest budowa nowych zjeżdżalni.

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

Na miejscu jest restauracja z tradycyjną kuchnią, hotel z pokojami dwuosobowymi, także przystosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych.

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

 

Rajeckie Teplice

Aphrodite SPA

Aphrodite SPA

Jedne z najbardziej rozpoznawalnych term słowackich znajdują się w Rajeckich Teplicach. Pierwsza wzmianka o Rajeckich Teplicach pochodzi z 1376 roku, pierwszy budynek sanatoryjny przy termalnych źródłach w 1610 roku wybudował Juraj Turzo. Woda termalna typu akratoterma w Rajeckich Teplicach jest bardzo korzystna dla aparatu ruchowego, stawów i kręgosłupa, chorób nerwowych, zawodowych i dróg oddechowych, w leczeniu dolegliwości cywilizacyjnych (stres, nadwaga, przemęczenie). Temperatura wody termalnej wynosi 38 stopni Celsjusza. Woda ta jest wykorzystywana w ośrodku balneologicznym w Domu Zdrojowym Afrodyta. Jest godnym polecenia miejscem, dla każdego kto chce poczuć nie tylko relaks, ale i luksus. Zbudowany i urządzony w stylu antycznym, wyposażony jest w najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne i terapeutyczne. Wewnątrz budynku znajdują się dwa baseny termalne, wanny do kąpieli specjalistycznych, kompleks saun, a także pokoje hotelowe. W ofercie znajdziemy wodolecznictwo, masaże klasyczne, bicze wodne, tlenoterapię, kąpiel węglanową i wiele innych. Tutejsze wody wodorowęglanowo-wapniowo magnezowe maja temperaturę 32-39 st. C. Łagodzą stany zapalne, przewlekłe choroby układu ruchowego, a także choroby neurologiczne. Oprócz czterogwiazdkowego hotelu Aphrodite w uzdrowisku Rajeckie Teplice znajdują się także hotele: Velka Fatra, Mala Fatra, Dom zdrojowy Laura, Villa Flora, Villa Margareta oraz Dom zdrojowy Skalka.

Aphrodite SPA

Aphrodite SPA

 

Aphrodite SPA

Aphrodite SPA

Ośrodków, które wykorzystują rekreacyjną oraz leczniczą moc wód termalnych na Słowacji jest zdecydowanie więcej. Warto zapoznać się z ofertami przygotowanymi przez ośrodki lecznicze, gdyż dzięki temu można dopasować odpowiednie zabiegi dla siebie.

Zatrzymaj się w apartamencie w Zakopanem wejdź na https://www.goralpoleca.pl/apartamenty i poznaj również atrakcje Zakopanego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.