Home » Rozrywka » Narciarstwo na Podhalu

Narciarstwo na Podhalu

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami, a nim się obejrzysz zagości już na dobre. Zamiast jak co roku szukać odpowiednich ofert na ostatnią chwilę, pomyśl już dziś gdzie warto się wybrać. Jeśli nie jesteś do końca zorientowany w rejonie Podhala i masz wrażenie, że prędzej nastanie wiosna, niż udasz się na wypoczynek – śpieszymy z pomocą. Z miłą chęcią ukrócimy Twoje cierpienie i przedstawimy 10 miejsc idealnych zarówno dla tych, którzy są przygodę z tym zimowym sportem dopiero zaczynają, ale także dla prawdziwych profesjonalistów. Zapraszamy do lektury, dzięki której zima nie będzie już nikomu straszna.

Troje narciarzy w kolorowych strojach na stoku

Wyciągi narciarskie

Na pierwszy ogień przedstawiamy wyciągi narciarskie, na które otrzymać można zniżkę za okazaniem Karty Tatrzańskiej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które poza tym, że chcą aktywnie spędzić czas to liczą się z kosztami. Rabaty sięgają nawet kilkadziesiąt procent!

Wyciąg w Białce Tatrzańskiej

Przedstawiamy wyciąg narciarski ZEBRA zlokalizowany jest w Białce Tatrzańskiej. Wspaniałe trasy o długości 750m i 200m. Na szczyt zabiera narciarzy wyciąg talerzykowy. Tak jak obiecywaliśmy nie jest to miejsce tylko dla prawdziwych narciarzy. Ci którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na stoku, śmiało mogą skorzystać ze szkółki, która posiada łagodny stok, idealny chociażby dla dzieci. By zregenerować siły polecamy skorzystać z karczmy, gdzie obsługa dołoży wszelkich starań by podane danie było kwintesencją smaku. Nadal Ci mało? Proszę bardzo! Obiekt oferuje przejażdżkę skuterami śnieżnymi. To wielka frajda zarówno dla najmłodszych. Jak i tych nieco starszych. Karta Tatrzańska oferuje 12 zjazdów w cenie 10. To naprawdę dobra okazja.

Wyciąg w Poroninie

Jeśli jednak do Białki Ci nie po drodze, spróbuj zastanowić się nad kolejną propozycją. W Poroninie znajdują się wyciągi Suche – Ski u Jędrola. Wyciąg orczykowy o długości 450m, w pełni oświetlony i sztucznie naśnieżany. Ponadto wyciąg dla dzieci o długości 100 metrów. Trasy są bardzo bezpieczne. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ale też paczki znajomych pragnących wspólnie spędzić czas. Zniżka z Kartą to aż 40% na skipassy całodniowe! Prócz tego skipassy czasowe 2h, 3h, 4h, 6h z rabatem w wysokości 20%. Brzmi naprawdę nieźle. Ale oczywiście na tym nie poprzestajemy. Co więc jeszcze czeka na narciarzy? Oj bardzo sporo.

Narciarz w czerwonej kurtce na stoku

Spacer po Krupówkach

Będziesz w Zakopanem? Świetnie się składa. Spacery po Krupówkach oraz odwiedzanie tamtejszych restauracji jest super, ale nie pozwól by Twój urlop był tylko błogim lenistwem. Zadbaj o formę zwłaszcza, że jest ku temu idealna okazja. Ski School Jerry prowadzi nie tylko wyciągi, ale również wypożyczalnie sprzętu oraz szkołę narciarstwa i snowboardu. Wykwalifikowani instruktorzy pomogą postawić pierwsze kroki i sprawią, że pokochasz ten sport. Codziennie rozstawiany slalom i liczne atrakcje zdecydowanie urozmaicą pobyt. Dla bardziej zaawansowanych możliwość przeprowadzenia lekcji na głównym stoku Gubałówki. Robi wrażenie. Karta Tatrzańska również tu przygotowała dla Ciebie zniżkę. Jest to 10% niższa cena na zjazdy (dotyczy karnetu na wyciąg).

Biału Dunajec – wyciąg krzesłkowy

Wyciąg krzesełkowy w zimie, Małe Ciche

Małe Ciche

Zakopane do dalej nie to czego szukasz? To my szukamy zawzięcie dalej. Co powiesz na Biały Dunajec i Małe Ciche Ski. W skład kompleksu wchodzi 6 tras oraz 5 wyciągów. Trasy mają kolejno długość 1300m, 800m, 800m, 550 m, 120m, 210m. Na terenie Małe Ciche Ski znajduje się również szkoła narciarska oferująca zajęcia dla najmłodszych, wypożyczalnia sprzętu, restauracje i lokale gastronomiczne. Tyle atrakcji, że nie sposób się nudzić. Z nami otrzymasz 5% rabatu na karty czasowe, 5% na grypy powyżej 30 osób, 20% od 50 osób. Jedź i przekonaj się sam.

Kozieniec Ski – Czarna Góra

Kozieniec Ski to wyciąg w miejscowości Czarna Góra. Do dyspozycji gości przygotowane są 4 trasy o różniej długości i oczywiście o zróżnicowanym stopniu trudności. Wyciągi orczykowe o długości 250 metrów, drugi o długości 350 i wyciąg zaczepowy o długości 120 metrów. Trasy dla każdego. Od czerwonej po niebieską i zieloną. Zniżka? Karta Tatrzańska daje Ci rabat w wysokości 20% na karnet 1-7 dniowy.

Szaleństwo na stokach

Rodzin w kolorowych, zimowych strojach, w tle góry

Szaleństwo na stoku

Zapraszamy Cię również do kompleksu U Steni. Miejsce jest tym bardziej wyjątkowe, że stamtąd rozpościerają się niezwykłe widoki gór. Narciarze mogą skorzystać z 3 wyciągów o łącznej długości ponad 100 m. Każdy z nich posiada różny stopień trudności. Wyciągi są sztuczne zaśnieżane, codziennie przygotowywane. Oprócz wyciągów, goście mogą korzystać z lokali gastronomicznych. Nie może zabraknąć także szkoły narciarskiej, serwisu, sklepu sportowego i wypożyczalni. Z nami masz 20% zniżki.

Jeśli nadal nie jesteś usatysfakcjonowany (w co szczerze wątpimy), nie pozostaje nam nic innego jak szukanie dalszych propozycji. W Białym Dunajcu znajduje się wyciąg Sami Swoi. Położony na Podgórzu Gliczarowskim. Dla tych, którzy dopiero się uczą oraz dzieci przygotowany jest specjalnie krótszy wyciąg z łagodniejszą trasą. Przy dolnej stacji wyciągu znajduje się dwupoziomowa karczma oraz pensjonat.

Dla początkujących

Młody narciarz na stoku

Początki na nartach

Długa Polana

Długa Polana w Nowym Targu jest jednym z popularniejszych stoków na Podhalu. Czekają tam dwa wyciągi orczykowe, o długości 450 i 90 metrów. Stok jest oświetlony, co umożliwia jazdę do późnego wieczora. Tam często organizowane są zawody sportowe dla amatorów.

Wyciąg na Polanie Kalatówki

Na koniec przedstawiamy wyciągi narciarskie na Polanie Kalatówki. To ciekawa propozycja dla fanów jazdy w wysokich górach. Kompleks znajduje się przy Hotelu Górskim Kalatówka. Orczyk o długości 400 metrów oraz drugi, mniejszy przeznaczony do nauki. Stok czynny również po zmroku. Można śmiało skorzystać z wypożyczalni sprzętu oraz co ważniejsze- z lekcji z instruktorem.

Jak widać lista miejsc, z których można korzystać jest naprawdę długa i można by wymieniać, aż do lata. Ale nie na tym rzecz polega. Nie ważne czy zdecydujesz się na którąś z naszych ofert, czy zupełnie inną, ważne by Tobie się podobało! Nie musisz być mistrzem narciarstwa by świetnie się bawić. Nie musisz mieć również swojego sprzętu. Zabierz rodzinę lub znajomych i baw się świetnie. Spraw by ten wyjazd był niezapomniany. Zrób sobie i innym niespodziankę i zapoznaj się z ofertą apartamentów w Zakopanem. Naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.