Home » Rozrywka » Kalendarium wydarzeń – październik, listopad, grudzień!

Kalendarium wydarzeń – październik, listopad, grudzień!

Wielkimi krokami zbliża się piękna, polska jesień. Malowniczych, przepełnionych ciepłymi barwami wrażeń nie zabraknie również w Zakopanem. Bogata kolorystycznie pora roku sprzyja spacerom oraz wspólnym wypadom. Jesieni towarzyszą inspirujące wystawy, warsztaty oraz wydarzenia sportowe. Nadchodzące miesiące obfitują w poruszające i ciekawe formy spędzania wolnego czasu.


Alfabet Sztuki ABC

Plakat promujący wydarzenie

Plakat promujący wydarzenie

Do jednej z nich, z pewnością należy wystawa „Alfabet Sztuki ABC”, która do 1 października ma miejsce w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem. Mamy tu okazję do zapoznania się z wybitnymi dziełami polskich artystów, jak: Magdaleny Abakanowicz, Pawła Althamera, Stanisława Baja, Mirosława Białki, Kiejstuta Bereźnickiego, Tomasza Ciecierskiego oraz Henryka Cześnika. Przestawione dzieła mają na celu nawiązanie dialogu samego autora z ich odbiorcami. Eksponaty najwybitniejszych polskich artystów zachwycają nie tylko nasze oko, ale również duszę.

Strona Miejskiej Galerii Sztuki: www.galeria.zakopane.pl

 

 

 


Poruszenie – Mateusz Sikora

Poruszenie – Mateusz Sikora

Plakat promujący wystawę

Plakat promujący wystawę

Do 8 października mamy także okazję do zapoznania się z twórczością Mateusza Sikory. Muzeum Tatrzańskie oraz Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza zapraszają na inspirującą wystawę rzeźb ze stali pt. „Poruszenie”. Ekspozycja jest próbą uchwycenia momentu, w którym rodzi się impuls do ruchu. Poruszające dzieła, w których autor rozważa wpływ stanu psychicznego na jakość ruchu to z pewnością wydarzenie godne zobaczenia.

Więcej informacji na:http://muzeumtatrzanskie.pl/mateusz-sikora-poruszenie-wystawa-rzezb-ze-stali/

 

 

 


Karykatury Kazimierza Sichulskiego z kolekcji Stanisława Karpowicza

Karykatury Kazimierza Sichulskiego z kolekcji Stanisława Karpowicza

Karykatura

Karykatura

Willa Koliba zaprasza na wystawę karykatur Kazimierza Sichulskiego, który w swoich dziełach uwiecznił liczne osobistości środowiska zakopiańskiego okresu I wojny światowej. Sam autor to wybitny malarz, rysownik oraz grafik reprezentujący sztukę Młodej Polski. Debiutował w 1903 roku w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, a od 1905 należał do kabaretu Zielony Balonik oraz Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka. To właśnie na potrzeby kabaretu oraz czasopism autor rysował wielu słynnych malarzy, pisarzy oraz aktorów, co często miało charakter skandalizujący. Ciekawe, pełne humoru dzieła to z całą pewnością są warte uwagi.

Więcej o wystawie na: www.muzeumtatrzanskie.pl

 

 


Warsztaty fotograficzne w Tatrach – 07-08.10.

 Warsztaty fotograficzne w Tatrach – 07-08.10.

Warsztaty fotograficzne w górach

Warsztaty fotograficzne w górach

Dla wszystkich fanów fotografii, w dniach 07-08.10 będą mieć miejsce warsztaty fotograficzne w Tatrach. To idealna propozycja dla każdego! Mamy tu okazję do poznania profesjonalnych fotografów oraz pogłębienia swojej wiedzy na temat fotografii krajobrazowej. Całodniowe spacery po górskich szlakach to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa. Podczas wycieczki możemy zatrzymać w kadrze niepowtarzalne widoki, znaleźć ciekawe światło oraz zaczerpnąć wielu inspiracji na dalsze sesje. Ta niewiarygodna przygoda pozwoli nam na obcowanie z niepowtarzalną górską naturą w towarzystwie osób dzielących te same pasje i zainteresowania. Jesienna odsłona krajobrazów to gwarancja udanych zdjęć i niezapomnianych wrażeń.

Informacje o warsztatach i zapisach: www.facebook.pl/warsztaty-fotograficzne


Wydarzenia sportowe

Nie ominą nas również wydarzenia sportowe. 21-22.10 będzie miał miejsce IV Puchar Polski Firm i Zakładów Pracy w siatkówce. Dwa dni świetnej zabawy oraz sportowej rywalizacji zapewnią ogrom wrażeń i sportowych emocji.

Nadchodzący kwartał niesie za sobą wydarzenia muzyczne. W najbliższym czasie odbędą się koncerty znanych grup muzycznych. 6 października na zakopiańskiej scenie posłuchać będziemy mogli słynnego zespołu Papa Dance. Artyści mogą pochwalić się nieśmiertelnymi kawałkami takimi, jak: „Nietykalni” czy „Monaliza”. To właśnie dzięki ich wspaniałej twórczości powstały hity, które do dziś śpiewa cała Polska. Z całą pewnością koncert niesie za sobą niepowtarzalne emocje oraz niezapomniane wspomnienia. W listopadzie miasto gościć będzie natomiast słynny zespół Stare Dobre Małżeństwo. Polska grupa folkowa, wykonująca również poezję śpiewaną skradła serce tysiącom fanów. Wyjątkowe brzmienie oraz niepowtarzalny nastrój, w jaki wprowadzają nas muzycy gwarantują świetną zabawę.

Logo zespołów Stare Dobre Małżeństwo i Papa D.

Logo zespołów Stare Dobre Małżeństwo i Papa D.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.