Home » Apartamenty » Kalendarium wydarzeń – kwiecień, maj, czerwiec

Kalendarium wydarzeń – kwiecień, maj, czerwiec

Nadeszła wiosna, a wraz z nią słońce skłaniające do wyjścia z domu i długich spacerów na świeżym powietrzu. Coraz cieplejsze dni, zazielenione drzewa oraz otoczenie gór z pewnością uprzyjemnią pobyt. Warto docenić też fakt, że w okresie wiosenno-letnim zaczyna się pojawiać mnóstwo wydarzeń na powietrzu oraz w okolicy centrum. Ich lista stale się aktualizuje, jednak już teraz wiadomo, że odbędzie się ich wiele. Z pewnością będą zaskakujące. Przedstawiamy tylko niektóre.
z nich, naszym zdaniem najciekawsze.

Drewniana ławka na zboczu za nią las a w tle zamglone góry

Schronisko Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej, fot.: www.glodowka.com.pl

Pierwsza propozycja doskonale pozwoli wczuć się w podhalański klimat. Na polanie Głodówka
na południowym stoku Cyrhli mieści się schronisko. Z tego miejsca roztaczają się piękne widoki na panoramę Tatr, Lodowy, Gerlach, Wysoką czy Rysy. Mnogość skalnych urwisk czy granitowych zerw sprawia, że docenia się potęgę natury. To właśnie w takim otoczeniu, w Bukowinie Tatrzańskiej, odbędzie się koncert pt. „W górach jest wszystko, co kocham”. Pośród muzyki i poezji będzie można lepiej poznać góralską kulturę. Zagra zespół „Dom o Zielonych Progach”, znany na Podhalu z różnych koncertów na Andrzejówce czy Pod Babią Górą. Warto zajrzeć i posłuchać dobrej muzyki w tak pięknym otoczeniu! Koncert odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 20.

Zobacz więcej na: www.glodowka.com.pl

Podhale Tour

Czteroosobowa rodzina na wycieczce rowerowej

Zakopane rowery

Już 13 maja zacznie Podhale Tour, czyli wyścig o puchar Wójta gminy Czarny Dunajec. Będzie to niezwykłe wydarzenie, składające się z czterech etapów. Trwać będą one aż do września. Pierwszy etap zaczyna się właśnie w Czarnym Dunajcu. Kolarze spróbują swoich sił na różnych, naturalnych terenach – od prostych dróg po pagórki. Do pokonania będą mieć ponad 20 kilometrów! Z pewnością warto przyjść i poobserwować zmagania uczestników. Sprzyjać temu będzie piękna majowa pogoda!

Zobacz więcej na: www.podhaletour.tcorzel.pl

Dzień dziecka

Mała dziewczynka huśtająca się na huśtawce

Dzień dziecka w Zakopanem

Dosłownie chwilę przed rozpoczęciem lata będziemy świętować Dzień Dziecka! Z tej okazji organizowany jest Zakopiański Dzień Dziecka. Festyn rodzinny będzie doskonałą okazją, aby spędzić wspólnie czas pośród przygotowanych atrakcji. Co roku odbywa się on w pięknym Parku Miejskim w Zakopanem. Zabawiać dzieci i dorosłych będą artyści, którzy nie tylko zaśpiewają, ale będą także recytować wiersze czy prezentować taniec sportowy. Pojawiają się także pyszne smakołyki dla dzieci oraz przeróżne atrakcje jak trampoliny. W zeszłym roku motywem przewodnim był sport i różne konkursy, w których dzieci brały udział. Obecnie pozostaje tylko poczekać na ogłoszenie, co nowego pojawi się w tym roku.

Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich Złote Kierpce

Plakat wydarzenia - XVIII Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich Złote Kierpce

XVIII Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich Złote Kierpce

Dosłownie dzień potem, bo 2 czerwca, zacznie się Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich Złote Kierpce. W Zakopiańskim Centrum Edukacji uczestnicy będą walczyć w dwóch kategoriach: dziecięcej (6-14 lat) i młodzieżowej (14-20 lat). Do zdobycia będą trzy rodzaje statuetek – Brązowe, Srebrne i Złote Kierpce oraz nagrody dodatkowe. Festiwal to również eliminacje do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce – Zdroju. Festiwal ma na celu pokazać bogatą góralską kulturę oraz zwyczaje, a przede wszystkim podkreślić piękną muzykę i śpiew tego regionu. Z pewnością warto zajrzeć i posłuchać prawdziwej podhalańskiej muzyki!

Dni zakopanego

Od 1 do 10 czerwca Zakopane będzie uroczyście obchodzić swoje Dni! Z tej okazji przygotowano wiele wydarzeń, które mogą umilić czas spędzony w Zakopanem. Będą występy góralskich zespołów, spektakle czy wystawy związane z miastem i ważnymi dla niego wydarzeniami. Ciekawostką może być też Uroczysta Sesja Rady Miasta Zakopane, podczas której wręczone zostaną doroczne nagrody burmistrza Zakopanego. Wszystko wskazuje na to, że atrakcji nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie!

Tegoroczna wiosna będzie zatem bogata w wydarzenia, w których warto uczestniczyć. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i miło spędzą Państwo czas w Zakopanem!

Comments are closed.