Home » Bez kategorii » Gdzie wybrać się na majówkę w Polsce?

Gdzie wybrać się na majówkę w Polsce?

W tym roku, ku uciesze wszystkich „pracujących” weekend majowy wypada tak trafnie, że dni wolnych od pracy będzie aż pięć. Dlatego też, większość z nas już w połowie kwietnia planuje co z tym czasem zrobić. I nie ma w tym nic co powinno dziwić, ponieważ to Maj jest tym okresem, w którym robi się naprawdę ciepło.

Niestety tym razem podobno pogoda nie do końca będzie nas rozpieszczać. Mimo wszystko nie warto się zrażać, bo to absolutnie w niczym nie przeszkadza. Jest bowiem mnóstwo atrakcji, z których korzystać możemy niezależnie od temperatur. I to na nich głównie skupimy się w tym artykule (oczywiście nie tylko). Zanim jednak zdecydujemy konkretnie jaki rodzaj aktywności nam pasuje, wybierzmy miejsce podróży. Bez tego ani rusz.

Najpopularniejsze miejsca do odwiedzenia w weekend majowy.

O ile wakacje większość Polaków planuje spędzić w dalszych zakątkach świata, tak na majówkę wybieramy raczej polskie tereny. Jest wiele pięknych miejsc, które można odwiedzić, a przy tym świetnie się bawić.

U nas jak zwykle króluje Zakopane. Dlaczego? Jest niezwykle uniwersalnym miejscem. Tam idealnie odnajdziemy się zarówno zimą jak w środku upalnego lata. Co prawda ścisłe jego centrum (Krupówki) kojarzy się przede wszystkim z tłumem turystów, przepełnionymi karczmami i problemem z ciągłym brakiem miejsc parkingowych. A to może skutecznie odstraszyć. Jak temu zaradzić? Lepiej wybierać bardziej niekonwencjonalne miejsca. Wtedy mamy większą pewność, że nie trafimy na setki innych osób, chcących zobaczyć to samo. Mamy parę propozycji…Słyszeliście już o Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba? Tam zobaczymy niesamowite przedmioty wykonane w stylu góralskim i poznamy bliżej historię ich poznania. Muzeum jako budynek, sam w sobie również przyciąga uwagę. Przekonajcie się sami.

Wiadomo jednak , że atrakcje takie cieszą szczególnie dorosłych, a wybierając się na wycieczkę z dzieckiem, jemu też należy zapewnić rozrywkę. Z pomocą przyjdzie z pewnością papugarnia, Kino 7D czy sala zabaw- Park Janosika. Wszystko zależy od tego, co lubi nasze dziecko. Zresztą całe Podhale jest niesamowicie malowniczym regionem.

Gdy pogoda jednak postanowi zrobić nam miłą niespodziankę, warto wybrać się na któryś z górskich szlaków. Gwarantujemy, że widoki jakie spotkamy na swojej drodze, wynagrodzą każdy wysiłek. Pobliskie miejscowości takie jak Białka i Bukowina Tatrzańska, Szaflary i Nowy Targ również kuszą swoją bogatą ofertą turystyczną. Wybierzmy więc to, co najbardziej wpada w Wasze gusta, a wtedy majówka na pewno będzie niezapomniana i pełna wrażeń.

widok górskiego domku w tle polana z krokusami

Co z tą pogodą?

Niestety wszystko na to wskazuje, że tego roku majówka nie przywita nas pięknym słońcem i wysokimi temperaturami. Synoptycy już od dłuższego czasu ostrzegali, że nie będziemy do końca zadowoleni z tego, co szykuje dla nas matka natura. Przelotne opady deszczu, chłodne i mroźne wiatry towarzyszyć nam będą w ten długi weekend. Ale no cóż… na to wpływu nigdy mieć nie będziemy (a szkoda ????).

Najważniejsze jednak, by obok parasola i ciepłej kurtki, znalazło się w bagażu miejsce na dobry humor. Wtedy nawet najbardziej ulewne deszcze nie zepsują nam urlopu. Oczywiście planujmy z głową i gdy warunki są naprawdę niekorzystne, zrezygnujmy z atrakcji plenerowych. Jest mnóstwo innych alternatyw. A kto wie.. być może w któryś dzień i słońce postanowi nas odwiedzić. Tego sobie życzmy.

ścieżka górska w tle zamglone góry

Comments are closed.