Home » Rozrywka » Ferie w Zakopanem 2019 – zaplanuj wyjazd

Ferie w Zakopanem 2019 – zaplanuj wyjazd

Ferie w Zakopanem 2019 – zaplanuj wyjazd

Święta i Sylwester już powoli idą w zapomnienie, ale zbliża się właśnie kolejny ulubiony okres w roku- ferie! Ten czas cieszy przede wszystkim dzieci. Głównym tego powodem jest oczywiście wolne od szkoły i związanych z nią obowiązków. Ale nie tylko. Ferie to przede wszystkim beztroska zabawa w otoczeniu białego puchu.

Coraz więcej dzieciaków spędza swoje zimowe wakacje aktywnie, na świeżym powietrzu. I całe szczęście! Rodzice coraz bardziej świadomi są, jak ważne jest zapewnienie pociechom przeróżnych atrakcji. Jeżeli tylko pogoda pozwala na szaleństwa, wybór miejsca czy rodzaju rozrywki nie powinien sprawić większych trudności. W końcu jest tyle możliwości. Jeśli jednak nie masz pomysłu, ani sprecyzowanych planów, pomożemy ci zorganizować niezapomniany wypoczynek.

Rodzina na nartach

Miejsce pobytu

Nikt nie powiedział, że tylko w nieznanych, nowo odkrytych miejscach czeka dużo frajdy. Nie trzeba również wydawać na ten wyjazd wszystkich oszczędności. Ten wymarzony, idealny wypoczynek może być bliżej niż Ci się wydaje. W Polsce jest przecież też mnóstwo miejsc jak z bajki, z magicznym klimatem.

Jakie więc wybrać, by naprawdę spełniło oczekiwania? Odpowiedz sobie na jedno kluczowe pytanie: co kojarzy się z zimowym szaleństwem? Proste- góry.

Wyjazd na ferie to dla dzieci ekscytujące wydarzenie. Pełno białego puchu, stoki narciarskie, organizowane kuligi, lodowiska, drewniane karczmy z regionalnym jedzeniem, klimatyczne chatki ..Robi wrażenie prawda? Dlatego wybierając się w ten region kraju, natrafisz na spore tłumy. Ale niech Cię to nie przestraszy! Są plusy.

Skoro jest tak duży popyt, to właściciele atrakcji przygotowują się do sezonu już nawet wczesną jesienią. Dlatego wszystko dopracowane jest zazwyczaj na ostatni guzik. A miejsca nie zabraknie dla nikogo. Dlatego ferie w Zakopanem mogą okazać się nie tylko okazją do regeneracji czy zabawy, ale i nawiązania nowych znajomości. Być może na lata.

Jak dużo jest atrakcji tak i wiele miejsc noclegowych. Zakopane proponuje nie tylko drewniane domki rodzinne, ale i pojedyncze pokoje, luksusowe apartamenty i oczywiście hotele. Wystarczy przeszukać strony internetowe by w łatwy i szybki sposób zarezerwować atrakcyjne miejsce.

Wciąż uważasz, że to niewystarczające argumenty? Jest ich więcej. Na pewno pobyt w takim miejscu okaże się dużo tańszy niż wyjazd chociażby w Alpy. Ale nie mniej wartościowy! Wypad w miejsce niedalekie domu przysporzy również mniej stresu i tak zwanej „przedwyjazdowej bieganiny”. A nawet w przypadku jakichkolwiek problemów, można w każdej chwili wrócić z powrotem. Przyznasz, że bezpieczna opcja. Dlaczego więc nie skorzystać.

Atrakcje w Zakopanem i okolicy

Skoro przekonałeś się już, że ferie w górach to idealna opcja dla całej rodziny, pora na najważniejszy punkt programu, czyli atrakcje. W samym Zakopanem jest ich już tak dużo, że ciężko się zdecydować. Dołączając do tego okoliczne miejscowości, mamy istne szaleństwo. Aby nie zwariować i kierować się rozsądkiem, warto zrobić sobie mały plan. Wiadomo, że ferie to nagroda przede wszystkim dla dzieci, dlatego głównie je musisz mieć na uwadze. Co lubią, gdzie chcą pojechać, co zobaczyć, jeść itp..

Można by rzec, że ile dzieci, tyle upodobań. Ale nikt bardziej niż Ty nie zna swojej pociechy. Usiądźcie więc razem w któryś wolny wieczór i ułóżcie ten plan. Pamiętaj przy tym, że warto zawsze mieć w zanadrzu opcję B, tak zwaną awaryjną. Na wypadek chociażby złej pogody. Nie bój się, od razu zaznaczamy, że atrakcji pod dachem jest też bardzo dużo. Także na pewno nie będziecie siedzieć i się nudzić.

To, czego jadąc na ferie w góry nie można pominąć, to przede wszystkim różnego rodzaju stoki narciarskie i wyciągi. Samo Podhale liczy ich aż kilkadziesiąt. I to o każdym poziomie trudności. Nieważne czy dopiero zaczynasz, czy jeździsz od lat. W wielu jest też opcja skorzystania z lekcji instruktora oraz oczywiście wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

Przy większości z nich funkcjonują też restauracje, gdzie można spokojnie zjeść ciepły i pyszny obiad oraz napić się gorącej herbaty. Kiedy już z kolei będziecie zmęczeni tak aktywnym wypoczynkiem, proponujemy odrobinę relaksu. Tu idealnie sprawdzą się aquaparki i termy. Świetna zabawa zarówno dla młodszych jak i starszych. Baseny z bardzo ciepłą wodą (również zewnętrze, widokowe), zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny. To wszystko czeka na gości.

Często w takich miejscach można kupić bilety kilkugodzinne bądź rodzinne, dające ciekawe rabaty. Na Podhalu możesz skorzystać również z bardziej niespotykanych atrakcji; psie zaprzęgi, kuligi, przejażdżki skuterem śnieżnym i wiele, wiele innych.

Żeby nie rzucać słów na wiatr, zamieszczamy również te, z których możesz korzystać w przypadku złej pogody (ale oczywiście nie tylko). Są to różnego rodzaju esape roomy, papugarnie, planetarium czy wystawy naukowe. Jak widzisz miejsc, gdzie możesz się udać nie tylko z dzieckiem, ale i całą rodziną jest naprawdę mnóstwo. Zapytaj więc lub zaproponuj co będziecie robić. Im wcześniej tym w zasadzie lepiej.

Każde z miejsc posiada stronę internetową, gdzie dowiesz się jak wszystko wygląda, ile kosztuje. Podane niekiedy są także numery kontaktowe, więc w razie niejasności zawsze możesz się upewnić.

kulig

Comments are closed.