Home » Turystyka » Co zabrać na wycieczkę w góry latem z dzieckiem?

Co zabrać na wycieczkę w góry latem z dzieckiem?

Rodzina oglądająca mapę

Planujesz wycieczkę w góry z dzieckiem? Nie wiesz czy jeszcze o czymś nie zapomniałeś. Czy nie zabrałeś za dużo być może nie potrzebnych rzeczy. Jak się zabrać za przygotowania? Przeczytaj nasz wpis o tym co należy zabrać do plecaka i jak ustalić trasę.

Jak przygotować się na wycieczkę w góry z dzieckiem:

1.Wyjazd z dzieckiem- przemyśl co będzie Ci potrzebne

Co innego potrzebuje kilku miesięczny niemowlak, a co innego kilkuletnie dziecko. Co innego przyda się na wakacjach górach z dzieckiem, a co innego nad jeziorem.

dziewczynka trzymająca kolorowe balony, spacerująca po łące

2.Wyjazd z dzieckiem- dopytaj, na co możesz liczyć na miejscu

W wielu hotelach, ośrodkach i apartamentach można liczyć na pewne udogodnienia. Polecamy zajrzeć na stronę goralpoleca.pl ponieważ wiele apartamentów w górach z Naszej oferty zawiera tzw. pakiet maluszka w którego w skład wchodzi łóżeczko turystyczne, wanienka i krzesełko do karmienia. W większości apartamentów znajduje się również kuchenka mikrofalowa i pralka. Na wiele atrakcji mogą liczyć starsze dzieci. Oferta jest coraz bardziej zróżnicowana. Dlatego zawsze warto pytać o szczegóły.

rodzina jadąca na rowerach

3.Wyjazd z dzieckiem- zrób listę

Na pewno potrzebne będzie:

  • zapas ubranek– nawet jeśli planujesz regularnie prać, lepiej zabrać o jeden komplet więcej
  • coś na chłody -pogoda jest bardzo zmienna szczególnie w górach, dlatego zabierz kurteczkę, ciepłą bluzę, czapkę i coś na szyję
  • nakrycie głowy– weź koniecznie czapkę z daszkiem lub kapelusik
  • zapas pieluszek– nie wszędzie można na nie liczyć, a jeśli nawet t wybór możebyć bardzo ograniczony
  • kosmetyczka malucha– a w niej mydełko, krem pielęgnacyjny i inne preparaty potrzebne dziecku na co dzień i koniecznie krem z filtrem
  • apteczka– do niej włóż termometr, środki przeciw gorączce, żel na ukąszenia, maść na odparzenia i tabletki przeciw biegunce*nawilżane chusteczki- przydadzą się nie tylko do celów higienicznych
  • jedzenie– warto zabrać mleko jeśli dziecko pije z butelki, ulubione jedzenie malucha i dania w słoiczkach, kaszki, kleiki, chrupki, biszkopty itp.
  • książeczka zdrowia– pamiętaj o dowodzie ubezpieczenia
  • zabawki– poza maskotkami warto zabrać grzechotki i gryzaki
  • przewijak podróżny– może okazać się bardzo przydatny

chłopczyk w parku linowym

4.Wyjazd z dzieckiem- pomyśl co warto dokupić

Przydatnych może okazać się wiele innych rzeczy, np. nosidło lub chusta, samorozkładające się łóżeczko turystyczne czy krzesełko turystyczne , jednak trzeba zdecydować, co jest najbardziej potrzebne. Takich akcesoriów jest coraz więcej i z każdym rokiem jest coraz więcej, ale nie jesteśmy w stanie zabrać wszystkiego na wyjazd.

turyści na szlaku na morskie oko

5.Wyjazd z dzieckiem- bagaż podręczny

Jest niezbędny nie tylko w samolocie, ale również podczas wyjazdu na weekend z dzieckiem w góry. Do torby podręcznej zabierz: pieluszki ( i worki na te już zużyte), ubranko na zmianę, nawilżone chusteczki, zabawki, picie, jedzenie itp.

dwójka dzieci z plecakami idzie ścieżką

Comments are closed.