Home » Rozrywka » Co robić, gdy w Zakopanem pada deszcz?

Co robić, gdy w Zakopanem pada deszcz?

Przyjeżdżając do Zakopanego liczymy na piękną pogodę i niezapomniane wrażenia. Wrażenia z pewnością będą, natomiast pogoda jest jedną wielką loterią. Trudno ją precyzyjnie przewidzieć i z całą pewnością oszacować, czy trafi się nam słońce, czy też deszcz. Dobrze być przygotowanym na wiele możliwości, mieć jakiś plan, co robić w razie niepogody.

Ciekawą opcją jest skorzystanie z nietypowej atrakcji – Piwnego SPA! To miejsce, gdzie można nie tylko odbyć relaksującą kąpiel w piwie, ale także popróbować regionalnych trunków. Istnieje także opcja wykupienia pakietu, gdzie możemy skorzystać z masażu. Zalet takiej kąpieli jest mnóstwo: piwo wypłukuje toksyny, daje więcej energii, nawilża skórę. To idealne miejsce na odpoczynek i odprężenie. Również położenie jest ciekawe, bowiem Piwne Spa znajduje się w Willi Ślimak. Została ona zbudowana na Krupówkach 77 w 1902 roku w zakopiańskim stylu.
W tym zabytkowym miejscu mieszkał nawet Witkacy. Obecnie, oprócz Spa, mieści się tutaj także pensjonat oraz restauracja Witkiewiczówka. Wraz z Kartą Tatrzańską otrzymać można 15% rabatu na wszystkie kąpiele i zabiegi.

młoda kobieta relaksująca się podczas masażu

Zakopiańskie muzea

Warte zobaczenia są także zakopiańskie muzea. Wsród nich Muzeum Stylu Zakopiańskiego “Inspiracje”. Znaleźć tam można wszystko, co zainspirowało Stanisława Witkiewicza do stworzenia stylu zakopiańskiego. Wnętrze dzieli się na dwie części: izbę czarną oraz białą. Izba czarna to miejsce, gdzie skupiało się życie całej rodziny, tętniące na ogół życiem. Izba biała uznawana była za góralski salon. Oczom zwiedzającym ukazana jest kolekcja etnograficzna Marii i Bronisława Dembowskich. Muzeum usytuowano w zabytkowym miejscu, w chałupie, która należała dawniej do rodziny Gąsieniców-Sobczaków. Najstarsza jej część pochodzi
z około 1830 roku, zaś obecny stan jest efektem rozbudowy dokonanej pod koniec XIX wieku. Można śmiało powiedzieć, że jest to jedno z miejsc, kt
óre najlepiej ukazują budownictwo ludowe w Zakopanem.

 

Centrum Edukacji Przyrodniczej

Wśród muzeów polecić możemy także Centrum Edukacji Przyrodniczej, działające
z ramienia Tatrzańskiego Parku Narodowego. Uważane jest za najnowocześniejsze miejsce na tym obszarze. Interaktywna ekspozycja sprawia, że zwiedzający mogą poznać bliżej tatrzańską przyrodę. Znajduje się tam największa makieta Tatr, a także trójwymiarowe i niezwykle realistyczne dioramy, które ukazują florę i faunę w pełnej krasie. Wśród atrakcji można także odnaleźć jaskinię. Można tam poznać bogactwo tatrzańskich podziemi. Centrum można odwiedzić całkowicie darmowo. Należy tylko zarezerwować bilety przez stronę Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wędrownik

Gorący Potok w Szaflarach

Jeśli chcesz wypocząć, zrelaksować się, wystarczy odwiedzić któreś termy znajdujące się na terenie Podhala. Jest w czym wybierać! Gorący Potok w Szaflarach to kilkanaście basenów wypełnionych naturalną wodą siarkową. Wśród dodatkowych atrakcji znajdują się tam także wodotryski, fontanny, gejzery czy zjeżdżalnie. Odwiedzić można również park linowy. Wraz z Kartą Tatrzańską skorzystać można z rabatów. 20% na bilety normalne i dziecięce na 2,5 h oraz bez limitu czasu. Na bilety rodzinne jest 10% zniżki.

Dzieci bawiące się w parku linowym

Park linowy

Aqua Park Zakopane

Na terenie Zakopanego, w samym jego centrum, usytuowany jest Aqua Park Zakopane. Znajdują się w nim basen termalny oraz 2 rekreacyjne. Dla dzieci również znajdzie się coś specjalnego, brodzik dla dzieci z temperaturą wody 33 stopnie Celcjusza. Z obiektu można podziwiać także piękne widoki na specjalnym tarasie widokowym, wypełnionym leżakami.
Zniżka z Kartą Tatrzańską to 15% na bilety 2, 5 h do strefy basenowej.

Rodzina na basanie

ESC House Escape Room

Świetną rozrywką, wręcz idealną na deszcz, będzie przebywanie w pokoju pełnym zagadek. Co może być przyjemniejszego od przeżywania adrenaliny w dniu, gdy ciągle pada, a poziom chęci do życia spada? ESC House Escape Room to pokój, gdzie uczestnicy gry zostają w nim zamknięci. Muszą odnaleźć klucz, który da im możliwość wyjścia z pokoju. Aby się wydostać, trzeba jednak rozwikłać wszystkie łamigłówki. Czas na ich rozwiązanie to jedynie godzina i ani minuty dłużej. Na szczęście, w razie czego, nad przebiegiem gry czuwa mistrz gry. W razie czego udzieli niezbędnych wskazówek jak oszukać system. Wraz z Kartą Tatrzańską można uzyskać 15% rabatu.

Jaskinie

Można także… odwiedzić jaskinię. Najbardziej popularne znajdują się w Dolinie Kościeliskiej. Dość znana jest chociażby jaskinia Mroźna. Łatwo się do niej dostać, ma także sztuczne oświetlenie, dlatego cieszy się sporą popularnością wśród turystów. Za wejście do jaskini trzeba zapłacić 4 złote. Odwiedzić ją można jedynie w określonych miesiącach – od 26 kwietnia do końca października w godzinach 9-17.
Warta odwiedzenia jest także Smocza Jama. Jest to nieco trudniejsza jaskinia. Umiejscowiona jest w Wąwozie Kraków. Taka nazwa została nadana wąwozowi, ponieważ góralom skojarzył się z ciasnymi uliczkami Starego Miasta w Krakowie. Jaskinia tak naprawdę stanowi jedynie skalny tunel, który przebija ścianę. Całość pokonuje się przy pomocy łańcuchów. Metalowa drabinka pozwala wejść do środka.

Jaskinia Mrożna

Jaskinia Mrożna

Warto na bieżąco sprawdzać w internecie dostępne atrakcje i lokalne wydarzenia. Bardzo często mogą być dobrą alternatywą na spędzenie wolnego czasu, gdy siąpi deszcz i panuje plucha. Zawsze pozostają także stałe atrakcje, jak choćby te wymienione powyżej. Zakopane ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji, zatem z pewnością będzie co robić!

Comments are closed.