Kościelisko kwatery

dodano: 2018-02-21

Kościelisko to malownicza miejscowość turystyczna, która od wielu lat jest popularnym celem podróży wakacyjnych. Miejscowość położona jest u stóp Pasma Gubałowskiego. To doskonała baza wypadowa w góry. Bliska odległość od Tatrzańskiego Parku Narodowego umożliwia swobodny dostęp do wejść na Przysłop Miętusi oraz Doliny Kościeliskiej, Małej Łąki oraz Doliny Lejowej. Malownicze tereny, które czekają na turystów z całą pewnością zachwycą swoimi pięknymi krajobrazami. Trasy spacerowe oraz rowerowe umożliwiają pełne korzystanie z dobroci jakie oferuje nam okolica. Nie sposób również pominąć wielkiego waloru, którym są zapierające dech w piersiach widoki na panoramę Tatr. Kościelisko to miejscowość, w której nie zabraknie również wielu zabytków kulturowych. Wszechobecna architektura ludowa (wiekowe, góralskie chaty) nadają miasteczku wyjątkowego charakteru. Jednym z głównych zabytków Kościeliska jest drewniany Kościół pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza powstały w 1914 roku. Wnętrza zaprojektowane zostały przez bratanka słynnego malarza Jana Matejki – Stefana Matejko.

 

Kościelisko

Miasteczko pochwalić się może bogato rozwiniętą infrastrukturą. Znajdziemy tutaj liczne restauracje oraz karczmy serwujące regionalne potrawy, wyciągi narciarskie, które są doskonałą alternatywą aktywnego spędzania czasu oraz liczne trasy spacerowe. Bliska odległość od Zakopanego to również dodatkowy atut miejsce. W Kościelisku możemy liczyć na spokojny odpoczynek, z dala od zgiełku ulicznego. Łatwy i szybki dostęp do większych miejscowości pozwoli na pełne wykorzystanie walorów Podhala. Ogromne zainteresowanie turystyczne przyczyniło się do powstania bogatej oferty noclegowej. Znajdziemy tutaj kwatery, pensjonaty oraz apartamentowce oferujące komfortowy wypoczynek. Z całą pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Różnorodność wśród miejsc noclegowych umożliwia dobór pokoi, czy apartamentów do swoich potrzeb.

Gmina Kościelisko, określana jako brama do Tatr Zachodnich istnieje już od 1867 roku. Jej bogata historia przyczynia się do ukształtowania wyjątkowej kultury, którą cieszyć możemy się po dzień dzisiejszy. Wiąże się z tym przede wszystkim pyszna, regionalna kuchnia, która jest jedną z wytycznych podczas wyboru kwatery w Kościelisku. Nie sposób oprzeć się potrawom góralskim takim jak: moskale, kwaśnica, czy słynny oscypek z żurawiną.

 

Obiekt Panorama Kościelisko

Stale rozwijająca się miejscowość oraz jej mieszkańcy z życzliwością przyjmują pojawiających się każdego roku gości. Bogata oferta noclegowa oraz liczne atrakcje zapewniają wypoczynek pełen wrażeń zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Jest to idealna propozycja dla rodzin lub znajomych, którym zależy na relaksującym wypoczynku wśród pięknych widoków, z dala od zgiełku ulicznego. Cisza oraz bliskość z naturą umilą każdą chwilę spędzoną w tej wyjątkowej miejscowości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą noclegową – www.panoramakoscielisko.pl. Czekają tu na Was luksusowe, w pełni wyposażone apartamenty z widokiem na góry.