Noclegi Krupówki

dodano: 2017-10-25

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy. Do Zakopanego zjeżdżają z całej Polski narciarze i miłośnicy zimy, aby móc poszaleć na świetnie przygotowanych stokach narciarskich.

Dla zaawansowanych narciarzy polecamy Kasprowy Wierch, to kultowy stok narciarski, który jako jedyny w całej Polsce przypomina stok alpejski. Na sam szczyt prowadzi kolejka linowa. Do dyspozycji mamy kilka tras. Wszystkie na początku są bardzo trudne, a w dalszej części trudne i średnio trudne. Z polany Goryczkowej do Kuźnic prowadzi łatwa nartostrada. Dla początkujących proponuję wyciągi na Nosalu. Cztery, krótkie orczyki i łagodne stoki są idealnym miejsce do nauki jazdy narciarskiej pod Tatrami. Na Szymoszkowej Polanie są dwie trasy o różnej trudności, szkoła narciarska oraz ogródek narciarski dla dzieci.

Oprócz świetnie przygotowanych stoków Zakopane oferuje nam znacznie więcej. Warto wybrać się na wycieczkę skuterami śnieżnymi. Organizatorzy proponują zarówno godzinne wycieczki, jak i całodniowe wyprawy. Organizowane są również wyprawy skuterami na Słowację z kilkugodzinnym przystankiem w basenach termalnych i powrotem do Zakopanego. Jeśli ktoś woli mniej ekstremalne przejażdżki, polecamy kuligi saniami konnymi. Często zakończone ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Nocna przejażdżka z pochodniami to nie lada atrakcja dla całej rodziny!

W dzień cała rodzina może się świetnie bawić w Snowzabawa. Na uczestników czeka wiele atrakcji - snow rafting, snow tubing, jazda na skuterach śnieżnych, tor saneczkowy, wycieczki na rakietach śnieżnych oraz wiele innych. Centra snowzabawy zlokalizowane są na szczycie Gubałówki, w pobliżu górnej stacji na Polanie Szymoszkowej oraz w pobliżu Krupówek.

W zimie bardzo popularne są lodowiska. Również w Zakopanem znajdziemy kilka miejsc, gdzie można się poślizgać. Tatra Ice to dwa nowe lodowiska dogodnie położone w samym centrum Zakopanego - jedno na wysokości górnego wejścia na Krupówki, vis a vis Banku PKO BP, a drugie w pobliżu skrzyżowania ul. Kościuszki i Al. 3go Maja. Przy obu lodowiskach znajdują się wypożyczalnie łyżew. Tor Lodowy i ślizgawka Centralnego Ośrodka Sportu: nowoczesny, pełnowymiarowy tor lodowy, na którym rozgrywane są światowej rangi zawody w łyżwiarstwie szybkim. W czasie treningów sportowych amatorom udostępniana jest tylko ślizgawka znajdująca się na placu pośrodku toru. W okresach, kiedy nie są planowane żadne imprezy amatorzy mogą rozkoszować się jazdą po całym, zwykle świetnie przygotowanym torze. Dodatkową atrakcją jest malownicze położenie lodowiska, z dala od ulicznego zgiełku. Lodowisko Domino w centrum - lodowisko znajduje się na szkolnym boisku i w ciągu dnia obsługuje głównie uczniów zakopiańskich szkół. Ślizgawka w centrum rodzinnej rekreacji na Harendzie - niewielkie lodowisko położone u stóp stoków narciarskich Harenda, tuż przy szkole podstawowej. Bezpośrednie sąsiedztwo stoków narciarskich sprawia, że panuje tu przyjemna, sportowa atmosfera.

Dużym powodzeniem cieszą się skitury czyli zimowe wycieczki tatrzańskimi szlakami turystycznymi na specjalnie dostosowanych nartach. W Zakopanem działa już kilka wypożyczalni sprzętu do uprawiania skitouringu. Ponieważ w narciarstwie turowym zwykle więcej (a w każdym razie dłużej) podchodzimy niż zjeżdżamy sprzęt jest znacznie lżejszy i ułatwia chodzenie (buty są lekkie, mają podeszwy z wibramem i przełącznik ski/walk; wiązania są ruchome, umożliwiające odrywanie pięty od narty; narty są węższe i lżejsze, a niezbędnym dodatkowym wyposażeniem są foki - specjalne pasy z tworzywa sztucznego - do niedawna z foczej skóry, które przyklejamy na ślizgi podczas podejścia).

Narciarstwo skiturowe polecamy osobom, które potrafią już jeździć na nartach zjazdowych lub biegowych. Wybierając się na pierwsze wycieczki warto wynająć przewodnika, posiadającego uprawnianie instruktora narciarstwa wysokogórskiego i poprosić go również o pomoc w wypożyczeniu sprzętu.

Planując dłuższy pobyt w Zakopanem musimy pomyśleć o noclegu. Zakopane ma bardzo bogatą ofertę od wynajmu kwater prywatnych, aż po hotele. My polecamy szczególnie mieszkania na wynajem krótkoterminowy. Wynajmując nocleg przy Krupówkach jesteśmy najbliżej atrakcji jakie oferuje stolica polskich Tatr. Dodatkowymi plusami jest komfort jaki zapewnimy sobie, rodzinie i znajomym. Zapraszamy do Zakopanego!

 Psi zaprzęg w górach


 Snowborardzista na stoku


 Tatry i Podhale to pomysł na ferie dls całej rodziny!