Apartamenty Kościelisko


z

Apartamenty Kościelisko


Kościelisko to malownicza wieś podhalańska położona w Rowie Kościeliskim oraz na południowych stokach Podgórza Gubałowskiego. Składające się aż z 21 osiedli „serce Podhala” to z pewnością miejscowość o charakterze wypoczynkowym, w której można znaleźć wiele wygodnych apartamentów z basenem i innymi udogodnieniami. Sporą jej część zajmują Tatry Zachodnie, tutaj znajdują się dwie największe doliny Tatrzańskie: Chochołowska i Kościeliska. Niepowtarzalne widoki na góry, w tym na panoramę Tatr, wyjątkowa flora oraz fauna terenu bez wątpliwości spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Bardzo szeroko jest tu również rozwinięty sektor turystyczny. Nie tylko w Zakopanem, ale również w Kościelisku znajdziemy apartamenty z basenem, pokoje oraz domy do wynajęcia. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce zachwyca łonem natury, gdzie pojawiające się wiosną na Planie Chochołoweskiej krokusy, dzikie zwierzęta i sama bliskość z tak świeżym, krystalicznym powietrzem poprawia samopoczucie przebywających tam osób. Czekające tu widoki, o każdej porze roku zachwycą nie tylko oko, ale również serce. Bez względu na okres roku malowniczość terenu zachwyci Państwa odcieniami zieleni wiosną oraz latem, ciepłymi kolorami jesieni oraz białą odsłoną zimą.

Jakie atrakcje przyrodnicze zapewnia Kościelisko?

Gmina Kościelisko to również jeden z najwyżej położonych obszarów Polski. Większość jej terenu stanowi Tatrzański Park Narodowy, a w jego okolicach znajduje się wiele ośrodków z apartamentami z basenem do wynajęcia. Rejon Doliny Kościeliskiej obfity w urwiste turnie wzbudza odrobinę niepokoju, ale z pewnością zapewnia niesamowite widoki na góry. Tutaj mogą Państwo zdobyć szczyt Czerwone Wierchy oraz Ornak. Turyści mogą również odwiedzić cztery udostępnione jaskinie: Mroźną, Smoczą Jamę, Raptawicką oraz Mylną. Na terenie Doliny Kościeliskiej znajduje się położony w środku lasu Smreczyński Staw, skąd rozprzestrzeniają się piękne widoki na szczyty: Smreczyński Wierch, Kamienistą, Błyszcz i Bystrą oraz grzbiet Ornaku.

Wyjątkowe zabytki i dziedzictwo kulturowe Kościeliska

Dolina Kościeliska w historii była celem licznych wypraw kuracjuszy poszukujący w górach antidotum na różnego rodzaju choroby. Turyści coraz częściej odwiedzający dolinę w dużym stopniu przyczynili się do rozwoju Podtatrza pod względem turystycznym. Z czasem uzdrowiskowy charakter okolicy przybrał na znaczeniu, a pojawiające się licznie sanatoria oraz pensjonaty były na to niepodważalnym dowodem. We wsi Kościelisko znajdują się apartamenty z basenem i widokiem na góry, ale bez przeszkód możemy też w dalszym ciągu korzystać z sanatorium, w przeszłości specjalizującym się w zwalczaniu gruźlicy, wybudowanym w stylu witkiewiczowskim przez Bronisławę oraz Kazimierza Dłuskich. Tam też w odwiedziny przyjeżdżała siostra Bronisławy, Maria Skłodowska – Curie. Samo sanatorium służyło licznym spotkaniom i konferencjom o wadze krajowej i międzynarodowej, w których uczestniczyły takie osobistości, jak: Prezydenci II RP Ignacy Mościcki, Józef Wojciechowski oraz Marszałek Józef Piłsudski. Zasługi małżeństwa nagrodzono i doceniono nadając ich imię Domowi Ludowemu w Kościelisku, który obecnie pełni funkcję Gminnego Ośrodka Kultury Reginalnej.

Ciekawostką dla odwiedzających, stawiających na apartamenty z widokiem na góry czy basenem, z pewnością będą liczne zabytki kultury ludowej oraz pasterskiej zlokalizowane na terenie gminy Kościelisko. Dzięki pamięci oraz trosce o dobro kulturowe zachowało się tu wiele zabytkowych domów, kościołów, kapliczek, czy tradycyjnych dzwonnic oraz kuźnic. Jednym z nich z pewnością będzie Kościół pod wezwaniem Św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku. Swój zabytek wieś zawdzięcza ks. Kazimierzowi Kaszelewskiemu, który powołał komitet do sprawy budowy kościoła, obejmujący członków pochodzących z każdej polany. Budowa zakończona została 1914 roku. Projekt został przygotowany przez zakopiańskiego architekta Eugeniusza Wesołowskiego. W stylu budowy zawarte są liczne elementy charakterystyczne dla budownictwa ludowego.

Wpisany w krajobraz podtatrzański są również chałupy góralskie, które wyróżniają się wśród innych typów zabudowań, których dobrym przykładem są luksusowe apartamenty w Kościelisku z widokiem na góry oraz basenem na terenie obiektu. Budynki wykonane z drewna iglastego, na podmurówce, o prostej formie w dalszym ciągu biorą czynny udział w architekturze Podhala. Drewniane domy powstają w całej gminie, a miejscowi „budorzy” specjalizują się w ich tworzeniu.

Dla odwiedzających Kościelisko turystów czeka wiele form spędzania wolnego czasu. Na terenie gminy znajdą Państwo stoki narciarskie, trasy biegowe oraz różnego rodzaju wydarzenia organizowane w przeciągu całego roku. Warto wybrać apartamenty z basenem i widokiem na góry znajdujące się blisko takich atrakcji.

Ciesząca się bardzo dużą popularnością wśród turystów Droga Pod Reglami to ścieżka spacerowa prowadząca u podnóża wzniesień, na podgórze Tatr Zachodnich, kończąc się przy wylocie do Doliny Kościeliskiej. Jest swojego rodzaju deptakiem, na którym dopuszczalny jest jedynie ruch pieszy oraz rowerowy. Cała ścieżka to gwarancja 3- godzinnego spaceru dla gości wybierających luksusowe apartamenty w Kościelisku z basenem i widokiem na góry, ale jednocześnie lubiących wędrówki. Duże zainteresowanie wiąże się z pewnością z faktem, że jest to dość prosta trasa, co idealnie sprawdzi się dla rodzin z dziećmi oraz dla osób starszych. Wyjątkowe otoczenie, możliwość poznania wielu pięknych dolin, liczne potoki oraz zapierające dech w piersiach widoki to z pewnością zwiększenie atrakcyjności wspomnianej trasy.

Wyjątkowe widoki, zabytki oraz klimat Kościeliska każdego roku zachęca do odwiedzin tysiące turystów. Apartamenty z basenem w Kościelisku cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w sezonie zimowym. Odwiedzających nie brakuje również wiosną, czy jesienią. Krajobraz Kościeliska gwarantuje udany urlop w gronie najbliższych.